Festivalde çocuklar gibi şen...

Çocukların ve çocuk kalmayı başaranların heyecanla beklediği Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali için geri sayım başladı.

03.11.2009 - 18:32

Festivalde çocuklar gibi şen...

İstanbul ve İzmir’de minik sinemaseverler ile 7. kez buluşacak olan Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali’nde bu yıl 6 – 19 Kasım tarihleri arasında 25 ülkeden 67 film gösterime girecek.

İki çılgın kuklanın hikayesinden Afrikalı küçük bir çocuğun hayatına, gizli bir deney için çalışan 10 yaşındaki Frederike ve Fabian’in arkadaşlarını ışınlamak istemelerinden, pek de zeki olmayan itfaiye eri Bob ve erkeksi tavırlarıyla tanınan küçük kız Kika’nın hayatına kadar uzanan birçok farklı film, Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali’nde gösterilecek.

Çocukların sinema kültürüyle tanıştıkları ve yeni bir dünyanın kapısını araladıkları festival, Cinecity konforu ve kaliteli hizmet anlayışıyla tüm çocuklara ve büyüklere eşsiz bir atmosferde film izlemenin ayrıcalığını yaşatacak.

Festival kapsamında yer alan, Kolombiya’dan Çek Cumhuriyeti’ne, Hindistan’dan Amerika’ya kadar uzanan ilgi çekici başyapıtlar birçok uluslararası ödüle sahip.25 ülkeden rengarenk 67 film
Festivale, Fransa, Yunanistan, İsveç, Çek Cumhuriyeti, İtalya, İspanya, İsviçre, Danimarka, ABD, Almanya, Hollanda, İngiltere, İran, Rusya, Macaristan, Polonya, Finlandiya, Hindistan, Belçika, Fransa, Kanada, Romanya, İskoçya, Kolombiya, Letonya, İsrail olmak üzere 25 ülkeden 67 film katılıyor.

Küçük Balık Küçük Balık

Rengarenk görüntüleriyle hem çocukları hem de içindeki çocuğu yaşatanları beyaz perdeye hayran bırakan festivalin bu yıl da adresi değişmedi.

Pedagoglar tarafından onaylanan 67 eğlenceli ve eğitici film, 3 yaş ve üzeri tüm çocuklara özel olarak Wings Cinecity Etiler, Wings Cinecity Trio Kozyatağı, Cinecity Olivium Zeytinburnu, İzmir Çiğli Kipa Cinecity ve Beykent Üniversitesi Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde beyazperdeye yansıyacak.

Filmlerin biletleri 7 TL’den satışa çıktı. Biletlere Cinecity Sinemaları gişelerinden ve www.mybilet.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...