Festivalleri aratmayan bir bahar

Manu Chao, Kate Nash, Caribou, The Walkmen, Twin Shadow, Mercury Rev, Gonjasufi, IAMX, Piano Magic ve Eddie Palmieri... Babylon’da bahar aylarında sahne alacak isimlerden bazıları...

Haberler 18.03.2011 - 17:03

Festivalleri aratmayan bir bahar

Babylon’dan bahar aylarında açık hava festivalleri aratmayan çok sağlam bir program İstanbullu müzikseverleri bekliyor! Müziğin birçok farklı türüne ait efsane müzisyenlerin yanı sıra; cazın önde gelen sanatçıları ve alternatif müziğin en yeni ve güncel isimleri bu bahar Babylon’a konuk oluyor.

Chillwave türünün başı çeken İspanya’nın en popüler alternatif gruplarından Delorean 18 Mart Cuma Babylon’da ve disko türünün mucidi sayılan ünlü usta Roy Ayers da 31 Mart Perşembe akşamı Babylon’da dans dolu bir gece yaşatacak.

Babylon’un Nisan programı indie rock’tan dünya müziği ve elektronik dans müziğine ve caza kadar bir çok dünyaca ünlü sanatçıyı içeriyor. İngiltere’nin son dönemde adından çok söz ettiren müzisyen ve söz yazarı Kate Nash 13 Nisan’da Babylon’da hayranlarıyla buluşacak, 16 Nisan’da ise Almanya’nın en başarılı dans müzik prodüktörlerinden, ’de de büyük bir hayran kitlesine sahip Apparat, canlı performansıyla Babylon’da olacak.

18 ve 19 Nisan’da Babylon çok önemli bir dünya müzisyenini ağırlamaya hazırlanıyor; festivallerin aranan ismi, efsanevi müzisyen Manu Chao 2 çok özel konser için Babylon’u ziyaret edecek, 20 ve 21 Nisan’da usta caz piyanisti Eddie Palmieri, 22 Nisan’da ise Türkiye’de sağlam bir hayran kitlesine sahip İngiliz alternatif rock oluşumu Piano Magic yoğun istek üzerine tekrardan Babylon sahnesinde. 27 ve 28 Nisan tarihinde İskandinav cazının en başarılı vokallerinden Fredrika Stahl sahne alırken, 30 Nisan Cumartesi akşamı Babylon’da sağlam bir dubstep gecesi yaşanacak, bu gecenin konukları ise dubstep müzik türünün mucitleri İngiliz müzisyenler Skream ve Benga!

Havalar Mayıs ayında ısındıkça Babylon sahnesi de kızışıyor! Warp Records’un en yeni yıldızlarından Gonjasufi 7 Mayıs’ta, Sneaker Pimps’ten tanıdığımız Chris Corner’ın solo projesi IAMX ise 5 ve 6 Mayıs geceleri Babylon’a konuk oluyor. 13 Mayıs akşamı Berlin’in ikonik plak şirketi Bpitch Control’un kurucusu Ellen Allien Babylon’da! 14 Mayıs ise; Amerika’dan kült bir rock efsanesi, Mercury Rev sağlam bir performans için Babylon’u ziyaret edecek.

Ellen Allien Ellen Allien

18 Mayıs gecesi Babylon’da iki grup birden! 2010 senesinin en çok konuşulan ismi Twin Shadow ilk kez Babylon topraklarında! Aynı gece Amerika’nın indie müzik sahnesinin en başı çeken gruplarından The Walkmen de performans gösterecek. 19 Mayıs’ta merakla beklenen bir isim; Manitoba’dan tanıdığımız Kanadalı müzisyen Dan Snaith’in projesi Caribou, bir kez daha Babylon’u ziyaret edecek.

- 18 Mart Delorean

- 31 Mart Garanti Caz Yeşili Sunar: Roy Ayers

- 13 Nisan Indie Nation by Nike Sunar: Kate Nash

- 16 Nisan Apparat

- 18-19 Nisan Manu Chao

- 20-21 Nisan Eddie Palmieri

- 22 Nisan Piano Magic

- 27-28 Nisan Babylon Unplugged by Renault Meganeomoni :Fredrika Stahl

- 30 Nisan Skream & Benga featuring MC Youngman

- 5-6 Mayıs IAMX

- 7 Mayıs Gonjasufi

- 13 Mayıs Ellen Allien & We Love (Live)

- 14 Mayıs Mercury Rev

- 18 Mayıs The Walkmen & Twin Shadow

- 19 Mayıs Caribou

Sayfa Yükleniyor...