FETÖ 70 bin polisi örgüte yakınlığına göre fişlemiş

Fethullahçı Terör Örgütü'nün emniyet teşkilatını kendilerine yakınlık düzeyine göre sınıflandırdıkları ortaya çıktı ve bazı polislerin mezhepleri ve aile yaşantısına kadar fişlendiği belirlendi. Bu bilgiler, FETÖ'nün emniyet imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliden çıkan kartta bulundu.

NTV Haber 28.04.2017 - 23:44

FETÖ 70 bin polisi örgüte yakınlığına göre fişlemiş

'Mahrem İmam Operasyonu' Fethullahçı Terör Örgütü'nün emniyet teşkilatını nasıl sınıflandırdırdığını da ortaya çıkardı. Bilgiler gözaltına alınan emniyet imamından çıkan hafıza kartından çıktı.

FETÖ’nün emniyet teşkilatındaki yaklaşık 70 bin polisi kendilerine yakınlık düzeyine göre kırmızı, sarı ve mavi renkte sınıflandırdığı anlaşıldı.

verilere göre 9 bin 500 polis kırmızı, 20 bin polis sarı, 30 bin polis ise mavi listede. Kırmızı listede yeralan yani FETÖ'ye en yakın olarak sınıflandırılan personel de bu verilerin ardından açığa alındı. Listedeki bazı polislerin ise “tasnif dışı” tutulduğu öğrenildi.

Listelerde FETÖ'cü polisler T.C. kimlik numaralarına göre değil Mernis’te yer alan adres bilgilerine göre tasnif edildi.

Alevi polislerin de “ehlibeyt” ve “ehlidünya” olarak fişlendiği anlaşıldı. FETÖ ile hiçbir bağı olmayan yaklaşık 180 bin polisle ilgili fişleme yapıldığı da belirlendi .

Bu polislerin eşleri, çocukları ve özel hayatlarına dair bilgilere yer verildi. Bazı isimlerin yanına da “ayrıldı”, “kazanılabilir”, “kaybedildi” ve “ihanet etti” notları düşüldüğü görüldü.

Sayfa Yükleniyor...