FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan gözaltına alınan Zeynep Gülen, tutuklandı.

Anadolu Ajansı 28.10.2019 - 13:05 | Son Güncelleme : 28.10.2019 - 15:31

fetö elebaşı gülen yeğeni.jpg

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Zeynep Gülen, tutuklandı.

Beykoz Yenimahalle'de 24 Ekim'de durdurulan bir araçta sahte kimlikle yakalanan şüpheli Zeynep Gülen'in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edilen Gülen,  "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı çarşı ve mahalle bekçileri tarafından 24 Ekim'de Yenimahalle'de şüphe üzerine durdurulan bir araçta sahte kimlik gösteren kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kardeşi Salih Gülen'in kızı Zeynep Gülen olduğu tespit edilmişti.

Gülen, hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan arama kararı bulunduğu belirlenmişti.

FETÖ ELEBAŞININ YEĞENİ HAKKINDAKİ SUÇLAMA BELLİ OLDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı tarafından İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen sevk yazısında 24 Ekim 2019 günü 23.30 sıralarında Beykoz’da yapılan kontrollerde, bir kadının Zeynep Setenay Özcan adına tanzim edilmiş üzerinde kendi fotoğrafı olan kimlikle yakalandığı belirtildi.

Sevk yazısında, kimliğin sahte olduğu, yakalanan kişinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Zeynep Gülen olduğu belirtilerek, şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında devam eden bir soruşturma bulunduğu kaydedildi.

Şüphelinin 19 Nisan 2014 tarihinde Bank Asya’da ilk defa hesap açtırarak 75 bin lira yatırdığının tespit edildiği vurgulanan sevk yazısında, şunlar kaydedildi:

"Şüphelinin sahte kimlik bulundurması, kamuoyunda örgüt liderinin ‘Bank Asya’ya para yatırın’ talimatı olarak bilinen talimattan sonra Bank Asya’ya ilk defa hesap açtırarak talimata paralel şekilde eylemde bulunduğu ve bu hali ile şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve tutuklama nedenlerinin bulunduğu anlaşılmıştır."

Sayfa Yükleniyor...