NTV

FETÖ sanığı Ali Fuat Yılmazer'in iki kızı gözaltına alındı

Anadolu Ajansı

Türkiye
Fatma Saadet Yılmazer (sağda)

İstanbul'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in kızları Fatma Saadet Yılmazer ve Rabia Fitnat Yılmazer gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yımazer'in kızı Sakarya Barosuna kayıtlı avukat Fatma Saadet Yılmazer hakkında gözaltı kararı verildi. Yılmazer'in kızının ByLock kullanıcısı olduğu öne sürüldü.

Sakarya Emniyeti'ne bağlı polis ekiplerince Yılmazer'in evine operasyon düzenlendi.

Operasyonda Ali Fuat Yılmazer'e ait 3 ruhsatlı tabanca, 1 ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait fişek, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e ait kitaplar ve CD, 2 adet 1 dolarlık banknot ile örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Yılmazer'in, örgüt talimatı doğrultusunda Bank Asya'daki hesabında artış hareketlerinin bulunduğu ve KHK ile kapatılan Günün Mağdurları Derneği, Çağın Mağdurları Derneği üyesi olduğu belirtildi.

Daha sonra Yılmazer'in diğer kızı Rabia Fitnat Yılmazer hakkında, örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı. 

Karar üzerine, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim kaydı bulunan Rabia Fitnat Yılmazer, Ankara'da yakalandı.

Yılmazer kardeşler soruşturma kapsamında İstanbul'a getirilecek.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti ve FETÖ sanığı olan Ali Fuat Yımazer, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.

ETİKETLER