FETÖ'cü itirafçı asker sayısı 100'e yaklaştı

FETÖ üyesi olduğunu kabul eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın ardından yaklaşık 100 askerin daha itirafçı olmak üzere savcılıklara başvurduğu öğrenildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.01.2018 - 16:22

FETÖ'cü itirafçı asker sayısı 100'e yaklaştı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın etkin pişmanlıktan faydalanmasından sonra Fetullahçı Terör Örgütü'ndeki (FETÖ) çözülme devam ediyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Akın'ın FETÖ üyesi olduğunu kabul ederek teslim olması ve adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından ülke genelinde yaklaşık 100 "kripto FETÖ"cü daha itirafçı olmak için savcılıklara başvurdu.

İtirafçı olan askerlerin, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istedikleri öğrenildi.

İtirafçı olmak isteyenlerin net bilgiler vermeleri gerektiği, FETÖ üyesi olduklarını kabul etmeleri, katılmışlarsa örgüt toplantılarına kimlerle gittiklerini söylemeleri ve sorumlu "abi" veya "abla"larına ait bilgileri paylaşmaları, FETÖ hakkında somut bilgi vermemeleri halinde itirafçı olamayacakları ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanamayacakları belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...