Davutoğlu da Fidan Yazıcıoğlu'nun tabutuna omuz verdi

BBP kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat eden annesi Fidan Yazıcıoğlu toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Başbakan Davutoğlu, tabuta omuz verdi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 20.02.2015 - 16:51

Davutoğlu da Fidan Yazıcıoğlu'nun tabutuna omuz verdi

Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009'da Kahramanmaraş'ta düzenlenen seçim mitinginden Yozgat Yerköy'e giderken meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitirmişti.

Sivas'taki evinde 25 Ocak'ta geçirdiği kalp krizi sonucu Numune Hastanesine kaldırılan ve 26 gündür tedavi gören Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu'dan kötü haber geldi.

Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Hayati Öztürk, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 92 yaşındaki anne Yazıcıoğlu'nun saat 03.30'da hayata gözlerini yumduğunu söyledi.

DAVUTOĞLU OMUZ VERDİ

Fidan Yazıcıoğlu için Ulu Cami'de cenaze töreni düzenlendi.

Törene katılmak için camiye gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu'na başsağlığı dileklerini iletti.

Cuma namazına müteakiben kılınan cenaze namazında saf tutan Davutoğlu, anne Yazıcıoğlu'nun cenazesinin bulunduğu tabutu diğer vatandaşlarla bir süre taşıdı.

Cenaze törenine, Yazıcıoğlu'nun ailesi ve yakınları ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, protokol üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, annesi Fidan Yazıcıoğlu ile Hac ibadetini yapmak için 2006 yılında Mekke’ye gitmişti.
BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, annesi Fidan Yazıcıoğlu ile Hac ibadetini yapmak için 2006 yılında Mekke’ye gitmişti.

OĞLUNUN YANI BAŞINDA

Yazıcıoğlu'nun cenazesi, Ulu Cami'deki törenin ardından cenaze aracıyla Yukarı Tekke Mezarlığına getirildi.

Anne Yazıcıoğlu'nun cenazesi, Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu ile hayatını kaybeden 5 kişiden İsmail Güneş, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı ve Murat Çetinkaya'nın kabrinin bulunduğu yerin yanındaki aile kabristanına defnedildi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, cenazenin defnedilmesinin ardından dua okudu. Destici ile Yusuf Yazıcıoğlu ve aile bireyleri, daha sonra taziyeleri kabul etti.

ERDOĞAN VE EŞİNDEN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu'nun vefatı nedeniyle Yazıcıoğlu ailesini ayrı ayrı arayarak taziyelerini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Elazığ'a hareketlerinden önce, Fidan Yazıcıoğlu'nun vefat haberinin akabinde aileyi telefonla aradı.

Erdoğan, Fidan Yazıcıoğlu'nun oğlu Yusuf Yazıcıoğlu ile görüşürken, Emine Erdoğan ise merhumenin gelini Gülefer Yazıcıoğlu ile konuştu.

Fidan Yazıcıoğlu'nun vefatından derin üzüntü duyduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşinin, merhumeye Allah'tan rahmet, aile bireylerine ve yakınlarına ise sabır ve metanet diledikleri öğrenildi.

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ: MEKANI CENNET OLSUN

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de, Twitter hesabından "Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi 'Fidan Annemiz' Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Mekanı cennet olsun. Camiamızın başı sağ olsun" mesajı paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...