Fidyecileri İHA'lar yakalattı

Yüksekova'da bir taş ocağı çalışanını kaçırıp fidye isteyen silahlı 3 kişi, insansız hava araçlarının görüntüleriyle tespit edilen adreste yakalandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.10.2013 - 17:09

Fidyecileri İHA'lar yakalattı

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, dün saat 05.00'te Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığına gelen H.A, Suüstü köyünde kendine ait taş ocağında çalışan ve kayınbiraderi olan O. A'nın, biri uzun namlulu silahlı iki kişi tarafından kaçırıldığını belirtti.

H.A, şüpheli kişilerin olaydan yarım saat sonra kendisini telefonla aradıklarını ve O. A'nın serbest bırakılması karşılığında 400 bin lira istediklerini, aynı gün saat 16.30'daki ikinci görüşmede ise fidye miktarını 150 bin liraya çektiklerini, parayı alamadıklarında ise O.A'yı öldüreceklerini söylediklerini ifade etti.

Firma çalışanlarından üçünün, Beşatlı ile Akçalı köyleri arasındaki Beyaz Tepe mevkisinde, 150 bin lirayı 3 fidyeciye teslim ettiği aktarılan açıklamada, O.A'nın serbest bırakıldığı, tüm yaşananların İHA'larca takip edildiği vurgulandı.

Fidyeci 3 kişinin, Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Beşatlı köyünde saklandıkları evde bugün saat 01.30'da yakalandığı, üzerlerinde kaçırılan O.A'nın cep telefonunun bulunduğu kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...