FIFA 2011 sınırları zorluyor

Kasım'da piyasaya sürüleceği belirtilen FIFA 2011'e Türkçe dil seçeneği de olacak.

Haberler 18.08.2010 - 16:37

FIFA 2011 sınırları zorluyor

En eski futbol oyunlarından olan ve Electronic Arts tarafından geliştirilen FIFA serisinin 2011 için çıkacak versiyonu Köln'deki Gamescom 2010 fuarında tanıtıldı. EA standında kurulan 'futbol sahası'nda, karşılıklı iki takım, kaleler, yedek ve hakem kulübeleri yer aldı. Bu noktalarda kurulu konsollarla oyuncu ve hakemler, çekişmeli bir maç ortaya koydu.

Üstün grafikleriyle birlikte getirilen yeni özelliklerin FIFA 2011'i bir adım daha öne taşıyacağı belirtiliyor. Öte yandan Türkiyeli oyuncuları ilgilendiren bir başka haberse Pro Evolution Soccer 2011'in (PES 2011) Türkçe dil seçeneğiyle gelecek olması.

FIFA 2011'in yeni özellikleri arasında, profesyonel paslaşma, yeni kafa vuruşu ve çelme teknikleri, kaleciyi tam olarak yönetebilme, yeni çalım çeşitleri ve 11'e karşı 11 takım oyunu var. Oyuncuların uzaktan şut, oyun kuruculuk, ara pasçılık gibi özel yeteneklerinin bilgisayar zekasının içinde de olması; oyunu tek başına oynayanlara zor anlar yaşatacak.

Bir çok kullanıcının iştirak edebileceği özel gol sevinci kombinasyonları ise oyunun eğlenceli yönlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Iniesta, Petr Cech, Wayne Rooney, Danovan, Kaka, Drogba ve Anelka gibi yıldızların tanıtım yüzü olduğu FIFA 2011'de dikkatleri çeken başka bir tanıtım yüzü ise Real Madrid'e yeni transfer olan Türk asıllı yıldız futbolcu Mesut Özil.

FIFA 2011’in Kasım ayında piyasaya çıkması bekleniyor. PES 2011 ise Ekim sonunda doğru çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...