Fıkra değil gerçek

Rize'ye kış mevsiminde kullanılmak için gönderilen paletli ambulans, yanlış taşıyıcı araç alınınca şehir merkezinde kaldı. 3.30 metre yüksekliğindeki ambulans, TIR'ın 1.40 metre yüksekliğindeki dorsesine konulunca tünel ve üst geçitlerin altından geçemedi.

27.01.2011 - 13:48

Fıkra değil gerçek

Rize'de fıkralara konu olabilecek bir olay yaşandı. Sağlık Bakanlığı, bir süre önce Rize Sağlık Müdürlüğü'ne paletli kar ambulansı gönderdi. Bunun üzerine il Özel İdaresi, ambulansın kış koşullarında gerekli görülen alanlara taşınabilmesi için 240 bin TL harcamayla TIR aldı.

Ancak, TIR'ın kar ambulansının yanısıra başka araçların naklinde de kullanılmasını düşünen Özel İdare'nin, karayollarının 4.50 metre olan üst geçit ve tünel yüksekliği standardını gözönüne almayı unutması hem TIR'ı hem de paletli ambulansı garajda bıraktı.

3.30 metre yüksekliğindeki kar ambulansı, dorse yüksekliği 1.40 metre olan TIR'a konulunca yerden yükseklik 4.70 metreye ulaştı ve araçların tünel ve üst geçitlerin altından geçmesi mümkün olmadı.

Paletli kar ambulansı şoförü Abdullah Arslan, 6 tekerli, ahşap, alçak ve kayar kasalı araç istediklerini ancak Özel İdare'nin başka işleri için de kullanabileceğini düşünerek farklı araç satın aldığını belirtti. Arslan, "Alınan araç bizim işimize yaramıyor. Yükseklik 4.70 metreye ulaşıyor. Böyle olunca da üst geçitlere, tünellere takılıyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...