Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte düzenlenen “Filistin Filmleri Zamanı” etkinliği beklenen ilgiyi görmedi.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi ve Fatih Belediyesi Ali Emiri Kültür Merkezi’nde 19 seansla seyircilerle buluşan 10 Filistin filmi, Zeytinburnu’nda 3 günde 400, Fatih’te 3 günde 200 katılımcıya ulaşabildi.

Uzun süredir gündemde olan Filistin’i, Filistinlilerin gözünden anlatmayı amaçlayan etkinliğe gerek sanat camiasından gerekse halk tarafından gösterilen ilgi beklenenin altında kaldı.

Eleştirmenlerin çoğu etkinlikten haberdar dahi olmadıkları “Filistin Filmleri Zamanı” reklam yetersizliği ve ulaşım güçlüğü nedeniyle hedeflenen izleyici kitlesini sağlayamadı.

'Limon Ağacı', 'Babam Hayfalı', 'Bu Denizin Tuzu', 'Beşir’le Vals', 'Zeytin’in Hayali', 'Kapılar Bazen Açılıyor', 'Vaat Edilen Cennet', 'Kutsal Direniş', 'Düşler ve Korkuların Sınırı', 'Şatilla’nın Çocukları' gibi kaliteli filmleri bünyesinde barındıran ve daha önce yapılan küçük çapta çalışmaların konuya duyarlı kişilere ulaşamayacağı gerekçesiyle düzenlenen etkinlikte ne yazık ki amacına ulaşamadı.