Film gibi kaçırma

Eskişehir'de zorla kaçırdıkları kişiyi yaralayan 3 şüpheli, yanlış kişiyi kaçırdıklarını anlayınca mağduru evine bırakmak isterken polisin ''dur'' ihtarına uymayıp kaza yapınca yakalandı.

Anadolu Ajansı 03.08.2010 - 15:38

Bir yakınlarının nişanlısını kaçıran kişiyi bulmak amacıyla Konya'dan Eskişehir'e gelen M.G., A.G. ve Y.G., sadece F.K. ismini ve eşgalini öğrendikleri bir kişiyi kentte aramaya başladılar.

Emek Mahallesi Devrim Caddesi'ndeki kuaför dükkanını kapatıp yürüyerek eve giden F.K'nin yanına otomobille yaklaşan söz konusu M.G, A.G. ve Y.G, kuaför F.K'den kimliğini göstermesini istedi.

Şüpheliler kimliğini göstermeyen F.K'nin kafasına levyeyle vurup, 2 el kurusıkı tabancayla ateş ederek zorla otomobile bindirdi. Elleri iple bağlanan ve boş bir araziye götürülen F.K, şüpheliler tarafından darbedildi.

F.K'ye tabanca gösterip ölümle tehdit eden şüpheliler, daha süre sonra yanlış kişiyi kaçırdıklarını fark etti. Zanlılar, F.K'yi evine bırakmak istedi. Bu sırada rutin kontrol yapan trafik polisleri, zanlıların içinde bulunduğu otomobili Ertaş Caddesi'nde şüphe üzerine durdurmak istedi.

''Dur'' ihtarına uymayan şüpheliler, otomobille kaçmaya başladı. Şüphelilerin içinde bulunduğu otomobil bir süre sonra Şehit Mustafa Yıldıray Sokak'ta bir evin duvarına çarptı. Başından yaralanan F.K. ve kaza nedeniyle hafif yaralanan 3 şüpheli Eskişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Mağdur F.K. ve 3 şüpheli tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Gözaltına alınan 3 şüphelinin otomobilinde yapılan aramada 1 kurusıkı tabanca, 20 fişek, 1 bıçak ve 1 av tüfeği ele geçirildi.

'Mağdur F.K, kendisine ait kuaför dükkanını dün saat 23.00 sularında kapatıp evine giderken otomobille yolunu kesen kişilerce zorla araca bindirilip boş bir araziye götürüldüğünü söyledi.

'YANLIŞLIK OLDU, HAKKINI HELAL ET'
Şüphelilerin aynı isimli bir kişiyi aradığını öğrendiğinde onlara evli ve bir çocuk babası olduğunu ifade ettiğini anlatan F.K, şöyle konuştu:

''Onların yanında eşimi cep telefonundan arayıp konuşunca benim aradıkları kişi olmadığımı anladılar. Daha sonra beni bırakmak istediler. Kanayan yaralarımı şüphelilerden biri gömleğiyle temizledi. Yüzümü, gözümü yıkadılar. (Kusura bakma, yanlışlık oldu. Hakkını helal et) dediler. Zorla 20 lira vermek istediler. Almak istemedim zorla tutuşturdular. (Niye bu parayı veriyorsunuz) dediğimde, gülerek (senin kanını akıttık. Bu kan parası) dediler. Beni evime bırakırken, trafik kontrolünde aracı kullanan şüpheli durmayınca peşimize polisler takıldı. Araçla hızla seyrederken bir evin duvarına çarptı. Ben de böylece kurtuldum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...