'Filme alınması imkansız bir konu hakkında...'

Prömiyeri Sundance Film Festivali'nde yapılan 'Exit Through The Gift Shop' efsane sokak sanatçısı Banksy'yi anlatıyor.

28.01.2010 - 10:37

'Filme alınması imkansız bir konu hakkında...'

İngiliz sokak sanatçısı, Banksy hakkında çekilmiş 'sahte belgesel', 'Exit Through The Gift Shop' ilk olarak Sundance Film Festivali'nde görücüye çıktı.

Banksy gibi bir sokak sanatçısı olan Terry Guetta'nın yönettiği filmle ilgili ilk eleştiriler olumlu yönde. Banksy'nin "Filme alınması imkansız olan bir konu hakkında, başarısız olmuş bir film" olarak yorumladığı yapımı özellikle Banksy hayranları sabırsızlıkla bekliyor.

GELMİŞ DE OLABİLİR...
Gerçek kişiliğini iyi saklayan Banksy filmin gösterimine gelmedi (veya gelmiş de olabilir, bunu bilmemizin imkanı yok!) ancak Sundance yetkilisi John Cooper’ın yüksek sesle okuduğu bir mektup gönderdi.

Mektupta şöyle yazıyordu:
''Bayanlar, baylar ve yayıncılar... Sanatın saf heyecanı ve ekspresif gücünü aktaran bir film yapmaya çalışmak zordur. Bu yüzden hiç zahmete girmedik. Bu basitçe gündelik süren hayatın hikayesi, sersem vandalizmdir. İzlemek üzere olduğunuz şey gerçektir, özellikle de yalan söylediğimiz kısımları...''

Çalışmalarında genellikle savaş karşıtı, çevreci, hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgılığını eleştiren anarşist sanatçı, eserleriyle olduğu kadar kimliğini gizlemesiyle de ünlendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...