Filmekimi biletleri yarın satışta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi’nin biletleri yarından itibaren Biletix’te ve Emek Sineması gişelerinde...

02.10.2009 - 19:32

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi, 8.yaşında 17–25 Ekim tarihlerinde yine Beyoğlu Emek Sineması’nda…


Yeni sezonun habercisi olan Filmekimi, seyircilerin yoğun ilgisi üzerine bu yıl 9 güne uzatıldı. Ayrıca Filmekimi programında bu yıl daha fazla film, daha fazla seansta seyirciyle buluşacak.

17–25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Filmekimi, Beyoğlu Emek Sineması’nın yanı sıra bu yıl 23 Ekim Cuma, 24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günlerinde Cinebonus Maçka G-mall Sineması’nda da izleyiciyle buluşacak.

Filmekimi'nin biletleri yarın saat 10.30’dan itibaren satışa çıkıyor.

Filmekimi’nin programında aralarında Berlin, Cannes, Venedik gibi saygın festivallerde boy gösteren ödüllü filmlerin, büyük ustaların merakla beklenen son yapıtlarının da bulunduğu 24 film yer alıyor. Geçen senelerde olduğu gibi Filmekimi’nde yine hafta içi her akşam 21.30 seansında Türkiye’de vizyona girmeyi bekleyen bir filmin ilk gösterimi yapılacak.

Filmekimi ilk kez düzenlendiği 2002 yılından başlayarak İstanbullu sinemaseverlerden büyük ilgi gördü ve geçtiğimiz yıl, bir önceki yılda da olduğu gibi, en yüksek kapasiteye ulaşarak 30.000 izleyiciye ulaştı.

CİDDİ BİR ADAM PROGRAMDAN ÇIKARILDI
Filmekimi programında gösterileceği duyurulan Joel ve Ethan Coen'in yönettiği Ciddi Bir Adam / A Serious Man adlı film, kopyasındaki teknik bir sorun nedeniyle programdan çıkarıldı.

Bu filmin yerine, Filmekimi Galaları kapsamında gösterilecek üç filme ek seans konuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...