Firari katil, Kıbrıs'ta maraton koşusunda şampiyon olmuş

Adana'da 27 yıl önce bir öğretmeni öldürüp sahte kimlikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne kaçan Yıldıray Keklik yakalandı. Kendisine yeni bir hayat kuran Keklik'in, katıldığı bir maraton koşusunda şampiyon olduğu ortaya çıktı.

DHA 12.07.2018 - 09:39

Firari katil, Kıbrıs'ta maraton koşusunda şampiyon olmuş

27 yıl önce Adana'da işlenen cinayetten müebbet hapis  cezası alan kişi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yakalandı. 

1991 yılında Adana'nın Seyhan ilçesindeki Anafartalar Lisesi çevresinde oto kiralama şirketinde çalışan Yıldıray Keklik (46), beraberindeki arkadaşıyla okulun bahçesine girip sigara içti.

Bu sırada bahçeden sorumlu öğretmen Hasan Bilgin, Keklik ve arkadaşına dışarı çıkmasını söyledi. Yaşanan sözlü tartışmanın ardından Keklik, okul çıkışı Bilgin'i bıçaklayarak öldürdü.

Tutuklanan Keklik, idam cezasıyla yargılanmaya başladı. 5 yıl cezaevinde yatan ve suçlamayı kabul etmeyen Keklik, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 2014'e kadar süren yargılama sonucu Keklik, cinayet suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

KIBRIS'TA MADALYALI SPORCU

Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Keklik'i yakalamak için harekete geçti. Zanlının uzun yıllar önce, Kıbrıs'a gittiğini öğrenen ekipler, Interpol ile iş bilirliği yaparak Keklik adına 'Kırmızı Bülten' çıkardı. Bunun üzerine Kıbrıs polisi, Keklik'i yakaladı.

Serbest kaldıktan sonra, KKTC'ye kaçan Keklik, burada Şahin Soylu adına düzenlediği sahte kimlikle yaşadığı ve oto kiralama şirketi kurup, aynı zamanda yaşam koçluğu yaptığı anlaşıldı.

Ayrıca Keklik'in, Kıbrıs'ta maraton koşusuna katılıp birinci olduğu da belirlendi.  İşlemlerinin ardından Keklik, cezaevine gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...