Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan bilgilendirmeye göre, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 182'nci gününde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtalarıyla 109 DAEŞ terör örgütü hedefine atış yapılarak, barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alındı.

Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından da 4 terör örgütü DAEŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda teröristlerce barınma maksatlı kullanılan 4 bina imha edildi.

Arama tarama faaliyetlerinin devam ettiği sırada, El Bab ve civarındaki mahallelerde daha önceden kazılmış tünel ve dehlizlere saklandıkları tespit edilen terör örgütü DAEŞ mensubu teröristlerle çıkan çatışma ile icra edilen topçu atışları ve hava harekatları sonucunda 15 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirildi.

Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatları sonucunda 29 örgüt mensubu etkisiz hale getirildi, 4 bina imha edildi.

Gün içinde mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği esnasında, bir iş makinesinin tuzaklanan el yapımı patlayıcıya basması sonucu Piyade Astsubay Yunus İşcan (33) şehit oldu, iki asker yaralandı.

Yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı ifade edilen bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz."

ACI HABER BABA EVİNE ULAŞTI

Şehit İşcan’ın şehadet haberini Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesi Şalgamlı Mahallesi'nde oturan aileye askeri yetkililer ulaştırdı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı.

Evlatlarının acı haberini alan anne Havva ve baba Yavuz ile şehidin eşi Hafife Özden İşcan, taziyeleri kabul ediyor.

2 buçuk sene önce evlenen şehidin, Yiğit adında 1,5 yaşında oğlu bulunuyor.

Şehidin babası Yavuz İşcan, en son pazar günü görüştükleri oğlunun, operasyon bölgesine gideceğini söylediğini ifade etti.