Fırat Kalkanı’nda şehit olan askere veda

Fırat Kalkanı Harekatı sırasında DAEŞ’in saldırısında şehit olan er Oğuzhan Demir'in cenazesi, Kocaeli'de toprağa verildi.

Anadolu Ajansı 20.11.2016 - 17:54

Fırat Kalkanı’nda şehit olan askere veda

Gaziantep'teki törenin ardından havayoluyla Sabiha Gökçen Havalimanı'na getirilen şehit Oğuzhan Demir'in (21) cenazesi, helallik alınmak üzere Kocaeli'nin Gebze ilçesi Gaziler Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü.

Şehidin annesi Reyhan Demir ve kardeşleri, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Daha sonra Çoban Mustafa Paşa Camisi'ne getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında taşınarak musallaya konuldu.

Tabutun başına gelen baba Satılmış Demir, "Nasıl da yakışmış al bayrak oğluma. Var mı böyle bir güzellik? Oğlum, dayanamam oğlum. Alacağım senin intikamını. Ablalarını evlendirip intikamını alacağım, ama 5 sene ama 10 sene... Onlar erkek görmemişler. Bu bayrağı kimse indiremeyecek, kimsenin gücü yetmeyecek. Bizde bu iman olduğu sürece bu bayrak inmeyecek" dedi.

Şehit Oğuzhan Demir için cenaze namazı kılındı. Daha sonra cenaze aracına konulan Demir'in naaşı, Gebze Şehitliği'nde toprağa verildi.

Vatandaşlar, tören sırasında tekbir getirerek, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı.

Törene Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, AK Parti Kocaeli milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün ve Cemil Yaman ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...