Mozilla, yeni tarayıcısı Firefox 3.5'in en son test sürümü Beta 4'ü Mac OS X, Linux ve Windows kullanıcıları için kullanıma sundu.

Özel gezinti modu (Private Browsing) özelliğine sahip yeni sürüm, Mozilla'nın resmi sitesi üzerinden, Türkçe olarak da yüklenebiliyor.

Daha önce sürüm numarası 3.1 olarak belirtilen Firefox 3.5, önümüzdeki yıl başında piyasaya süreceği Firefox 4.0'a daha yakın bir sürüm olduğu için yeniden adlandırılmıştı.

Firefox 3.5 Beta 4'te, kullanıcıların gezindikleri sayfaları belleğe ve gezinti tarihine kaydetmeyen özel gezinti moduyla birlikte, Beta 3'te ortaya çıkan hataların düzeltmeleri ve iyileştirilmiş TraceMonkey JavaScript motoru bulunuyor.

Beta 4'te, daha önceki deneme sürümlerine nazaran gözle görülebilir bir yenilik bulunmuyor ancak, daha önce yanlışlıkla kapatılmış pencerelerin (dolayısıyla, o pencereyle birlikte kapatılmış sekmelerin) tekrar açılmasına olanak tanıyan "Yeni Kapatılan Pencereler" aracı sunuluyor. Bu araç, "Yeni Kapatılan Sekmeler" fonksiyonuna benzer bir deneyim sunuyor.