Firefox'un yol haritası açıklandı

Mozilla, Firefox'un 3.6 sürümünü 2010 yılında pazara sunacağını açıkladı.

Haberler 07.04.2009 - 16:15

Firefox'un yol haritası açıklandı

Web tarayıcısı pazarında Microsoft Internet Explorer'ı ciddi anlamda sıkıştıran Firefox'un geliştiricileri, güncellenmiş sürüm 3.5'i henüz pazara sunmadan, bir sonraki sürümün pazara sürülüş tarihini 2010 olarak duyurdu.

Yazılımın 3.1 güncellemesini pazara sürmeden hemen önce, sürüm numarasını 3.5 olarak belirleyen Mozilla, planlanan bir sonraki sürüm, Firefox 3.6'nın düzenleme ve teknik geliştirme yerine yeni özellikler ile donatılacağını açıkladı.

Bilgisayarın masaüstü ortamı ile İnternet ayırımını azaltmak üzerine yoğunlaşacaklarını belirten Mozilla yetkilileri, Firefox kullanıcı arayüzüne pekçok iyileştirme yapılacağını, 3.6 sürümü için performansın yine en önemli hedeflerden biri olduğunu açıkladı.

Kullanıcı arayüzüne getirilecek yeniliklerden birkaçından bahseden Firefox ekibi, 3.6'da yer alacak yenileştirmelerin Mozilla'nın Ubiquity tabanlı fotoğraf düzenleme fonksiyonu gibi zengin ortam düzenlemesine benzer fonksiyonlar, sekmelerin içeriklerine göre gruplandırılıp kaydedilmesi, kişiselleştirilebilir basit temalar ve sistem kaynaklarını az tüketen eklenti desteği gibi geniş bir yelpazede sunulacağını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...