Bugünlerde hava sonbahardan farksız. Ancak lodos, güneşli gökyüzü ve mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık çok uzun sürmeyecek. Çünkü lodosun peşinden yağış geliyor.

Cuma ve cumartesi kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de çok şiddetli yağış görülecek. En çok etkilenecek kentler: İzmir, Aydın, Muğla, Bodrum ve Antalya.

Fırtına denizde dev dalgalara neden olurken, ağaçların devrilmesi ve çatıların uçmasına neden olabilir. Sadece batıda değil, Ankara, Konya ve tüm Anadolu'da da şiddetli lodos nedeniyle, yarın ve cumartesi günü soba zehirlenmesi tehlikesi de yüksek.

Başta Bursa ve Konya olmak üzere sobaların yakılmamasında fayda var. İzmir, Aydın ve Muğla'nın tüm ilçeleri ile Antalya’da yaşayanlar dikkatli olmalı. 

İSTANBUL'DA CUMAYA DİKKAT
Ülke genelinde yağış yok, batıda hava kirliliği, çiğ ve pus etkili olurken, Anadolu'da buzlanma, sis ve dondurucu soğuk hava hayatı zorlaştırmaya devam ediyor.

Cuma günü batıda zayıf lodosun yerini alacak fırtına sisi dağıtacak ama Marmara ve Ege'de deniz ulaşımını aksatacak.

Hızı saatte 50-60 km'ye çıkacak lodosla birlikte İstanbul’da yağış başlayacak. Cumartesi ve Pazar günü de yağış devam edecek. Pazar gününden itibaren soğuklar geliyor.