Fırtına’nın içinde volkanlar patlıyor

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Fırtına gözaltındayken avukatlarına, “İçimde volkanlar patlıyor. Bunu neden yapıyorlar? Büyük bir iftira ve haksızlıkla karşı karşıyayım” dedi.

24.02.2010 - 09:38

HAVA Kuvvetleri eski Komutanı Emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, önceki geceyi Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde bir amir odasında geçirdi.

Avukatına, geceyi 1-2 saatlik uyku ile geçirdiğini belirten Fırtına, “İçimde volkanlar patlıyor. Bunu neden yapıyorlar? Büyük bir iftira ve haksızlıkla karşı karşıyayım. Esareti yaşıyorum” dedi. Fırtına, avukatı ile yaptığı görüşmede, suçlamaya konu tarihte Harp Akademileri Komutanı olarak görev yaptığını belirtti, “Ben o dönem bir eğitim kurumunun başındayım. 1’inci Ordu ile falan ilişkim yok. Dedikleri seminerde de yoktum. Yazılanlar ve söylenenler iftira” diye yakındı.

Müvekkilinin bir şey yapmadan emniyette tutulduğunu, bunun hukuksuz bir uygulama olduğunu söyleyen avukat Hekimoğlu, “Müvekkilimin ifadesini alamayacaklarını bildikleri halde buraya getirdiler. 2 ay önce ifadeye çağrıldığında adliyeye gelerek savcılara ifade vermiş. Eski kuvvet komutanı tamamen keyfi ve hukuksuz bir uygulamayla karşı kaşıyadır. İtibarsızlaştırmaya çalışıyorlar” dedi.

Hekimoğlu, Adalet Bakanlığı’nın 2006 yılında devlet memurlarının yargılanması ile ilgili bir genelge çıkarttığını belirterek, “İfadesini başsavcılar alabilir. Emniyet Müdürlüğü’nde fuzuli yere tutulmaktadır. Burası otel gibi kullanılacak, burada ifade vermeyecek” diye konuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ile görüşen Hekimoğlu, Çolakkadı’nın “bugün (dün) mahkemeye çok sayıda subayın getirildiğini, ifade alma işlemlerinin sabaha kadar sürebileceğini, bu nedenle komutanların, bekletilmemeleri amacıyla bir gece daha emniyette tutulacaklarını” söylediğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...