Flash tahtı bırakmaya niyetli değil

Kod ismi Wallaby olan Flash’dan HTML5’e çevirme programı dün basına tanıtıldı.

08.03.2011 - 16:46

Flash tahtı bırakmaya niyetli değil

Adobe, Flash’ın tahtını HTML5’e bırakmıyor. Kod ismi Wallaby olan Flash’dan HTML5’e çevirme programı dün basına tanıtıldı.

Wallaby sayesinde Flash ile yaratılmış herhangi bir içerik, HTML5’ çevrilip bir site üzerinde gösterilebilecek. Bu Adobe Flash’ın artık tüm Apple mobil cihazlarında mevcut olması, Flash ile yaratılmış tüm oyunların html diline çevirilebilmesi demek.

Yeni medya aleminde yaşanan bazı gelişmeler şöyle:

- Jennifer Aniston, Smart Water firması için “viral” bir video reklamı yaptı. Youtube’de yayınlanan video ilk gününde 400bine yakın kez gösterildi.

- Youtube, Next New Network’ü satın aldı. Youtube’ün en büyük içerik sağlayıcılarından biri olan Next New Network’ün 6 milyon kayıtlı kullanıcısı var ve videoları 2 milyarın üzerinde gösterildi.

- MSNBC, Today Show ile aynı anda kamera arkası dahil olmak üzere canlı yayınladı. Bir kereliğine mahsus bu web show’da, site kullanıcıları kamera arkasında sunucuların tecrübelerine tanık oldular.

- Google, BeatThatQuote.com ’u 61,5 milyon dolara satın aldı. 2005 yılında İngiltere’de kurulan BeatThatQuote kredi, sigorta, yasal hizmetler vb. dallarda firmaların kullanıcılara ulaşmasını sağlıyor.

- Western Digital, Hitachi ’nin dosya yedekleme departmanı Hitachi GST’yi 4,3 milyar dolara satın aldı.

- Skype’a reklam geliyor. Groupon, Universal Pictures ve Visa gibi firmaların reklamları bu hafta itibariyle Skype’ın açılış sayfasında bulunacak.

- Google, Dünya Kadınlar Günü için özel bir site tasarladı.Site üzerinden yakınınızdaki Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine katılıp, Kadınlara yönelik derneklerine bağış yapabiliyorsunuz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...