Fotoğraflarını çekip şantaj yaptılar

Samsun'da, bir kamu kuruluşunda görevli kişinin uygunsuz fotoğraflarını çekip şantajla para almak istedikleri öne sürülen 4 kişiden 1'i yakalandı.

26.12.2010 - 16:26

Güvenlik güçlerine başvuran bir kamu kuruluşunda görevli M.O. (53), ifadesinde kısa süre önce tanıştığı bir kadının kendisini evine davet etmesi üzerine söz konusu kadının Adalet Mahallesi'ndeki evine gittiğini belirtti.

Evde kadınla birlikte 3 de erkeğin bulunduğunu anlatan M.O, bu kişilerin kendisini iple bağladıktan sonra cebindeki kredi kartları ve banka kartlarını aldıklarını ve hesabındaki 19 bin TL ile 7 bin 500 doları çektiklerini iddia etti.       

Daha sonra bu kişilerin bir erkekle de uygunsuz fotoğraflarını çektikten sonra 70 bin TL tutarında bir senet imzalattıklarını ve bu rakamı ödememesi durumunda çektikleri fotoğrafları internette yayınlayacakları tehdidinde bulunarak kendisini serbest bıraktıklarını belirten M.O, söz konusu kişiler hakkında şikayette bulundu.        

Güvenlik güçlerinin başlattığı soruşturma kapsamında zanlılardan Ali Y. (34), yakalanarak gözaltına alındı. Söz konusu kişi ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.        

Yetkililer, olayla ilgili 1'i kadın 3 kişinin daha arandığını bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...