Bu ay “The Simpsons”ın esaslı bir konuk listesi var. Jack Black, Jon Stewart ve Kelsey Grammer bu listede başı çekiyor...

Bart ve arkadaşlarını dükkanından kovan, kentin yegane çizgi roman satıcısı ne kadar pişman olsa yeridir. Zira Springfield’da ikinci bir çizgi roman dükkanı daha var artık. Çocukları el üstünde tutmaya özen gösteren yeni dükkan sahibi Milo’yu Jack Black seslendiriyor. Art Spiegelman, Dan Clowes ve Alan Moore gibi dünyaca ünlü üç çizgi roman ustasını bir imza gününde bir araya getiren Milo’nun popülaritesi bir anda tavan yapıyor kentte. Bu arada, ustaların kendilerini seslendirdiğini de ekleyelim.

Diğer yandan aranızda Bart’ın azılı ve de psikopat düşmanı Sideshow Bob’ı özleyenler varsa, bu ay kendisiyle 10. kez buluşmaya hazır olun. Frasier’ın yıldızı Kelsey Grammer’ın seslendirdiği Sideshow Bob, bu kez de tüm aileyi havaya uçurmak amacıyla kente dönüyor.

Jon Stewart’ın konuk olduğu bölümde ise Homer’ın yol açtığı bir sorundan kurtulmak için Springfield’da Başkanlık Seçimleri yapılıyor ve Jon Stewart bizzat kente gelip seçimleri yerinde izliyor. Ne var ki bu seçimler kentin umduğu kadar “büyük” bir Başkan çıkaramıyor. Cevaplar ilgili bölümde gizli.

TELEVİZYON TARİHİNDE BİR ÇİZGİ DİZİ EFSANESİ
Tuhaf görünüşleri ve sıradışı tavırlarıyla Amerika’da en uzun süreyle yayında kalma rekorunu kıran “The Simpsons”, yayın hayatına 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da kısa skeçler olarak başladı. Animasyon dünyasında çığır açan bu “uçuk” aile, yarım saatlik çizgi dizi formatına dönüştürülürken orijinal karakterlerin görünüşleri de değişti. Kısa bir süre sonra da televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri oldu.

DÜNYANIN EN ÜNLÜ AİLESİ
Liseyi sonunculukla bitirebilen Homer, lise aşkı Marge ile evlendikten sonra Springfield’ın orta sınıf ailelerinin yaşadığı Evergreen Terrace’da bir yaşam kurar. Üç “ilginç” çocukları olur. Homer zaman geçtikçe birayı, donat’ları, Marge’ın hazırladığı pirzolaları ve İspanyol kanalında Bee Guy’ı sevdiğini fark eder; bir de patronu Mr. Burns ve komşusu Ned Flanders’dan nefret ettiğini...

Marge “kutsal aile birliği”nin, kutsal tarafı. Tam bir iyilik meleği. Çocuklarını ve tüm olumsuzluklarına karşın Homer’ı çok seviyor. Hayattaki tek lüksü, her gün yerçekimine başkaldıran uzun mavi saçlarını yaptırmak.

Saksofonun yanı sıra okula gidiyor olmayı da “keyif aldığı uğraşlar” arasında sayan Lisa, herkesin onun bir vejeteryan olduğunu bilmesini istiyor. Dünya barışından sonra en çok istediği şey ise bir midilli. Bart ise tam bir felaket. Kilisedeki ilahi yazıları uydurma metinlerle değiştirmesi “icraat”larının masum bir örneği...

Yeni bölümler, her Perşembe 20.00’de CNBC-e’de.