Fransızlar Türk elçinin telefonunu kilitledi

Soykırım iddialarıyla ilgili tasarı nedeniyle Türkiye'ye dönen Paris Büyükelçisi Burcuoğlu, "Fransa'da Erdoğan'ın açıklamaları birinci haber. Kuzey Afrika kökenli Fransızlar da telefonları kilitleyecek kadar bize destek verdiler" dedi.

Haberler 23.12.2011 - 12:51

Fransızlar Türk elçinin telefonunu kilitledi

Fransa’da kabul edilen Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili tasarı sonrası Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu 'ye döndü.

Ayağının tozuyla açıklamalar yapan Burcuoğlu  şunları söyledi: "Hükümet bunu acil bir gündem maddesi olarak getirmedi. Senato'da 10 Ocak-22 Şubat arasında gündeme yazdırılır gibi kesin bir durum yok. Süreç 22 Şubat'a kadar sürecek.

Dün Başbakan da basınla paylaştı. Bir mahcubiyet, şaşkınlık var. Biz bu kadar tepki beklemiyorduk diyorlar. Fransızlar kendi içinde hesaplaşıyor. Ümidimizi koruyoruz, çalışmalar devam edecek. Başbakan birinci etap olarak açıkladı, benim buraya gelmem de vardı önlemler içinde. Dün Fransız basın mensuplarına bilgilendirme toplantısı yaptım. İlk defa 20 gazeteci vardı.

OLMADIK TELEFONLAR ALDIK
Kuzey Afrika kökenli Fransızlar telefonları kilitleyecek kadar bize destek verdiler. Olmadık telefonlar aldık. Mücadelemiz devam ediyor. Olmadık insanlar bizi destekleyince çok etkilendik. Fransa'daki Türk toplumu buna sahip çıktı. Meclis önündeki eylem dün bir lik sayılabilirdi. Onlarla gurur duydum.

DÜN TÜRKİYE BİRİNCİ HABERDİ
Muhalefette ve iktidarda bu işin hem taraftarları hem muhalifleri var. Basınla konuşuyoruz. Dün bütün kanallarda Erdoğan'ın açıklamaları vardı, biz vardık. Birinci haberdi. Fransız iş çevrelerinin çok ciddi endişeleri var. Hükümet üzerinde yapmayın-etmeyin diye baskı yapıyorlar."

Sayfa Yükleniyor...