Freni boşalan midibüs 7 araca çarparak durdu

İstanbul Dolmabahçe’de bir otobüs firmasına ait servis aracı freni boşalınca önüne gelen araçlara çarpmaya başladı. Midibüs son olarak bir polis aracına çarparak durabildi.

11.08.2010 - 17:52

Freni boşalan midibüs 7 araca çarparak durdu

Beşiktaş’ta İnönü Caddesi'nden Dolmabahçe'ye seyir halindeyken freni boşalan bir otobüs firmasına ait servis midibüsü kontrolü kaybetti ve ışıklarda bekleyen 3 otomobile çarptı.

Otomobillere çarptığı halde duramayan midibüs bu kez Dolmabahçe Caddesi'nde ters istikamete girerek seyir halindeki 3 taksiye çarptı.

6 araca çarpan midibüs, son olarak bir polis otosuna çarparak durabildi. Polis aracına arkasından gelen bir taksi ile bir halk otobüsü de olay sebebiyle polis aracına çarpınca kazada 10 tane araç hasar görmüş oldu.

Olayda 8 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere kaldırıldı. Kazaya karışan taksi şoförleri, servis midibüsünün hızlı geldiğini ve tehlikeli şekilde araçları geçmeye çalıştığını bu sebepten kazaya neden olduğunu iddia etti.

Bir taksi şoförü kazayla ilgili, "Işıklarda beklerken bir anda kendimizi burada bulduk. Ne olduğunu hiç anlamadım" dedi.

Servis midibüsünün şoförü Hakan Polat, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...