FRP severler 'rol yapma'ya davetli

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İTİCON rol yapma etkinliği, 8-9 Mayıs tarihlerinde FRP severleri bekliyor.

Haberler 28.04.2010 - 15:42

FRP severler 'rol yapma'ya davetli

2005 yılında kurulan İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği İTİCON rol yapma etkinliği önceki senelerde olduğu gibi, bu sene de sadece masaüstü oyunlarından ibaret değil. Çeşitli aktiviteler arasında, biri Büyükada'da biri de convention alanında (İTİCU Küçükyalı Kampüsü) gerçekleştirilecek olan 2 adet LARP ve Cumartesi gecesi yapılacak olan afterparty bulunuyor..

Masaüstü oyunları ve LARP'lar için herhangi bir ücret talep edilmeyen etkinlikte, İlk İTİCON'da yapılan ve büyük ilgi toplayan LARP (Büyükada Vampire Live), bu sene yine aynı yerde devam edecek ve adaya ulaşım kulüp tarafından sağlanacak.

Bu sene "Eski İstanbul" temasını işleyen İTİCON 4'teki diğer LARP'ın adı ise "İstanbul Efsaneleri (Lale Savaşçıları)". Zamanın aynı isimli bilgisayar oyunundan yola çıkılarak hazırlanan oyun merakla bekleniyor.

Yıllardır ''İstanbul Efsaneleri'' masaüstü oyununu başarıyla oynatan ve oyuncularını kahkahalara boğan Çağlar Kalaycıoğlu, bu oyunun ilk kez LARP deneyimini İTİCON 4'de oyunculara sunuyor.

İTİCON 4 kapılarını 8 Mayıs Cumartesi günü sabah 10:30'de oyunseverlere açacak ve 9 Mayıs Pazar saat 19:00'da etkinlik sona erecek. İTİCON'un DM kayıtları ise 29 Nisan'da kapanıyor. 30 Nisan'da açılacak olan oyuncu kayıtları ise 6 Mayıs akşamı kapanacak.

Oyun listesi, oyuncu ve DM kayıtları, ulaşım ve diğer merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını www.iticon.org adresinde bulabilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...