FSM'de ölümlü kaza

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti. Kaza nedeniyle Anadolu’dan Avrupa’ya geçiş yaklaşık 1 saat mümkün olmadı.

16.07.2012 - 22:15

FSM'de ölümlü kaza

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, Anadolu'dan Avrupa'ya gidiş yönünde, Avrupa ayağı çıkışında bir kaza meydana geldi.


34 BB 2467 plakalı otomobil sürücüsünün hatalı sollama yapması sonucu karşı şeritte seyir halinde olan 06 LUU 51 plakalı İstanbul'dan Niğde'ye gitmekte olan şehirlerarası otobüse çarptı.

Kontrolden çıkan ve 34 AH 8616 plakalı bir başka otomobile çarptıktan sonra takla atarak durabilen araçta sıkışan Orhan Kar hayatını kaybetti.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralı Fatih Kar ise, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kazada Birgün Kar, Fatma Yüce ve çarptığı otomobilde bulunan Hekim Etik ile Ezminar Etik yaralandı.

Köprüde, bir süredir devam eden onarım çalışması nedeniyle hazır bulunan itfaiye ve sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kazada hayatını kaybeden Orhan Kar'ın cesedi, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 30 dakikalık uğraşları sonucu sıkıştığı araçtan çıkarılırken, bu esnada olay yerinde bulunan yakınları sinir krizi geçirdi.

Köprüde, kaza nedeniyle Anadolu'dan Avrupa'ya gidiş yönünde kapatılan şeritler, olaydan yaklaşık 1 saat sonra trafiğe açıldı.

Saat 22.30 itibariyle FSM'de trafik durumu Saat 22.30 itibariyle FSM'de trafik durumu
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...