Fuar 165 bin kişiyi gördü

29. İstanbul Kitap Fuarı'nı ilk 4 günde 165 bin okur ziyaret etti.

03.11.2010 - 17:46

Fuar 165 bin kişiyi gördü

30 Ekim Cumartesi günü açılan 29. İstanbul Kitap Fuarı yoğun ziyaretçi ilgisiyle karşılaştı. İlk 4 günü geride bırakan İstanbul Kitap Fuarı’nı şuana kadar 165 bin okur ziyaret etti.

Uluslararası Salon Sona Erdi
Yurt dışından 37 ülke ve 8 telif ajansının katıldığı Uluslararası Salon ve Onur Konuğu İspanya etkinlikleri 2 Kasım Salı akşamı saat 18.00’de sona erdi.

İstanbul Kitap Fuarı ve eş zamanlı düzenlenen İstanbul Sanat Fuarı 7 Kasım 2010 Pazar akşamı saat 19.00’a kadar ziyaret edilebilir.

İtalyan Efsanevi Çizerler Kitap Fuarı’nda
Zagor’un yaratıcısı, efsanevi çizer Gallieno Ferri ilk kez Türkiye’den okurlarıyla İstanbul Kitap Fuarı’nda bir araya gelecek. İtalya’dan çok sayıda çizerin konuk olacağı etkinlik ise 6 Kasım 2010 Cumartesi günü düzenlenecek.

J. C. Grangé ve Sandy Tolan Kitap Fuarı’nda
Fransa’da yayınlanışının ardından Türkçe’ye de çevrilen çok satan kitapların yazarı Jean Christophe Grangé İstanbul Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzalayacak ve okurlarıyla söyleşecek. Birkaç sene önce aynı isimle Türkçe’ye çevrilen ve filmi çekilen Limon Ağacı kitabının yazarı Sandy Tolan da kitap fuarın önemli isimleri arasında.

İstanbul Yazarları
Ana teması “İstanbul’u Yazmak” olan kitap fuarı İstanbul’u yazan yazarları fuara davet ediyor. Bu kapsamda baba-kızın birlikte katılacağı etkinlikle John Freely ve Maureen Freely ilk kez bir söyleşide bir araya gelmiş olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...