Fuhuş çetesinin şifresi: Lüks otomobil geldi

İstanbul'da yabancı kadınlara fuhuş yaptıran bir çete, zanlıların kendi aralarında yaptıkları konuşmaların şifresinin çözülmesiyle çökertildi. Çete üyeleri, telefonda "Lüks otomobiller geldi" diyor.

Anadolu Ajansı 31.03.2010 - 12:47

İstanbul Jandarma Komutanlığı ekiplerinin istihbari çalışmaları sonucunda, H.T'nin liderliğini yaptığı suç örgütünün Büyükçekmece ve Silivri'de yurtdışından iş bulma ve daha iyi bir yaşam vaadiyle Türkiye'ye getirilen yabancı uyruklu kadınları fuhşa zorlandığı belirlendi.

Ayrıca bu kadınlara uyuşturucu temin eden suç örgütü elemanlarının, müşterilere de uyuşturucu sattıklarının tespit edilmesi üzerine soruşturmayı derinleştiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 27 Mart’ta 15 ev, 4 otel ve 2 gece kulübüne eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda H.T'nin de aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınırken, 71 pasaport, 6 cep telefonu, 7 sim kart ve 80 şişe kaçak içki ele geçirildi.

Suç örgütü üyelerinin, yurt dışından getirilen yabancı uyruklu kadınları, Silivri ve Büyükçekmece'deki bazı otellere yerleştirip, pasaportlarına el koyup, yüksek miktarlarda borçlandırarak fuhşa zorladıkları belirlendi.

Suç örgütü tarafından fuhşa zorlandıkları belirlenen 71 kadın sağlık kontrolünden geçirildi.

Kontrollerde, kadınlardan 2'sinin HIV, 24'ünün de cinsel yolla bulaşan hastalık taşıdığı tespit edildi.

Bu kadınların, ülkelerine gönderilmek üzere, Yabacılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecekleri bildirildi.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 13 kişiden 11'i tutuklandı.

‘LÜKS OTOMOBİL’
Bu arada, soruşturma sırasında yapılan telefon dinlemelerinde şüphelilerin, fuhşa zorladıkları kadınlara ilişkin, ''Uygun fiyata lüks otomobiller geldi. Bunların 1 günlüğü 200 dolar, orta sınıf otomobillerin 2 günlüğü 200 dolar'' şeklinde konuştukları öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...