Fujiya & Miyagi ile 'İki Parti Bir Konser'

Ghetto, 'İki Parti Bir Konser' etkinliklerinin ilkini bu Cuma akşamı Fujiya & Miyagi ile gerçekleştiriyor.

Haberler 12.10.2011 - 17:39

Fujiya & Miyagi ile 'İki Parti Bir Konser'

Ghetto, 'İki Parti Bir Konser' etkinliklerine başlıyor. İlk konuk Fujiya & Miyagi...

Geceye Ghetto’da başlayıp kapanışı da Ghetto’da yapacağınız bu gecede Fujiya & Miyagi, iki farklı DJ set ortasında canlı performans sergileyecek.

İki farklı setin ev sahipliğini, İstanbul indie sahnesinde partileriyle gecenin altını üstüne getiren Club Bangkok’un kurucusu Dou Orcan’ın projesi “The Red Hood” ve Hünkar Uğur ile Gazali Görüryılmaz’ın dirty-disco projesi “Vulgar Fans” yapacak.

Hafta sonları konser bitiminde Ghetto’nun belirleyeceği üç içkinin fiyatı düşecek, parti devam edecek. Happy Endings’in ilki yine bu Cuma İki Parti Bir Konser ile başlayacak. Fujiya&Miyagi konserinin arkasından, Vulgar Fans’ın After Partisi ile bazı içkiler yarı fiyatına alınabilecek. Gece GHETTO’da başlayıp, Ghetto’da bitecek.

Radyo Eksen'in canlı yayın konuğu
Fujiya&Miyagi elemanları tam kadro, Ghetto konseri öncesinde Radyo Eksen’de Gülşah Güray'ın canlı yayın konuğuydu. Daha önce İstanbul'a iki kere gelen grup üyeleri akşamki konser için heyecanlı olduklarını söyledi. Ancak grup adına konuşan Steve Lewis performanslarının çok değiştiğini, sahnede önceki konserlerine göre daha agresif olduklarını vurguladı.

Fujiya & Miyagi
Pikap markası “Fujiya” ve Karate Kid filminin öne çıkan karakterinin ismi “Miyagi”nin birleştiği yıl 2000… Steve Lewis ve David Best ‘in bu iki ismi bir araya getirmesi Krautrock köklerine bağlı bir grup kurması sonucu oldu.

İki kişiyle başlayan Fujiya & Miyagi, Matt Hainsby ve Lee Adams’ın da katılımıyla son halini aldı. En büyük ilham kaynakları 70’ler Alman müziği ve 90’lar, kimleri sayıyorlar? Neu, Kraftwerk, Can, La Duesseldorf, Aphex Twin. Müziğin bir döneminin bugün ile buluşması olarak tanımlayabileceğimiz Fujiya&Miyagi sözlerdeki kelime oyunlarını, loop’ları, melodik, kendini tekrarlayan, hipnotik synth’leri chanson pop’unu, acid house ve krautrock’ı iç içe sunuyor.

Vladimir Nabokov’un kelime oyunları, Captain Beefheart’ın absürd dil zekâsı Fujiya & Miyagi sözlerinin alt benliğini oluşturuyor. Sahnede tüm bunlarla enerjilerini harmanlıyorlar. 

Ücret: 35 – 25 TL
Kapı Açılış: 21.30


Sayfa Yükleniyor...