Futbol için ifade vakti

Şike soruşturması kapsamında 9 kişi daha Emniyet'e geldi. Galatasaray'ın eski Sportif Direktörü Adnan Sezgin de ifade verdi

19.08.2011 - 12:06

Futbol için ifade vakti

Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri Ömer Temelli ve Ali Yıldırım ile Galatasaray eski sportif direktörü Adnan Sezgin, Trabzonspor futbolcusu Serkan Balcı, futbolcu temsilcisi Özkan Doğan, Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, teknik direktör Hikmet Karaman, Bursasporlu Vederson ve futbolcu Metin Depe  futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi.

Serkan Balcı, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Balcı, "Bilgimi almak için çağırdılar. Basında çıkan şeylerle ilgili bilgimi aldılar. Maçtan önce aradılar. Tabii etkilenmek böyle yerlere gelmek onur kırıcı. Bu yerlerde çıkmak beni üzüyor. Ama yapacak birşey yok. Bizde gereken cevabı verdik" dedi.

SEZGİN: BU SEZONLA İLGİLİ SORULA SORULDU
Futbolda şike soruşturması kapsamında ifade veren Adnan Sezgin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı.

Sezgin gazetecilerin konuyla ilgili sorularına, " Zaten soruşturma gizli. Gizlilik kararına saygı gösterilmesi lazım. Bu sezonla ilgili sorular soruldu. Ben gerekli şeyleri söyledim" diye yanıt verdi.

VEDERSON'A ALEX'LE BAĞLANTISI SORULDU
Futbolda şike soruşturmasa kapsamında ifade veren Gökçek Vederson emniyetten ayrıldı. Wederson'un avukatı Özkan Sümer, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sümer, "Müvekkilimin şike soruşurmas kapsamında ifadesine başvuruldu" dedi. Avukat Sümer, Vederson'a 3-4 soru sorulduğunu belirterek "Alex ve Fenerbahçe'de çalışan Samet Güzel ile ilgili bağlantıları soruldu. Şike ve teşvik primi teklifi yapılıp yapılmadığı soruldu. Bizde yapılmadığını söyledik" diye yanıtladı.

Ayrıca Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesine gelenlerden Temelli ve Depe ifadesinin alınmasının ardından emniyetten ayrıldığı, diğer kişilerin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...