Kılıçdaroğlu: Futbol kulübü gibi parti tutmaktan vazgeçelim

Amasya mitinginde konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Futbol kulübü gibi parti tutmaktan vazgeçelim. Hangi parti vatandaşın soyulmasına engel oluyorsa hangi parti adaletten yanaysa o partiye gidin oy verin'' dedi.

ntv.com.tr 06.10.2015 - 16:58

Kılıçdaroğlu: Futbol kulübü gibi parti tutmaktan vazgeçelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Amasya mitinginde konuştu.

Konuşmasında hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu, vatandaşlara seçim vaatlerini anlattı ve CHP'ye oy istedi.

Annelere özellikle seslenen CHP Lideri, ''Bu seçimlerde bütün umudum kadınlarda. Erkekler hava güzelse arkadaşlar kahvede bekliyor okey oynayacağız deyip kaçabilirler izin vermeyin alın eşinizi doğru sandığa götürün oylarını kullansınlar'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Biz yetkimizi halktan alacağız. Sizden yetki istiyorum. Bu seçimler normal seçim değil. 13 yıldır iktidardalar ne zaman sıkışsalar bizi kandırdılar. Çözüm süreci başlattılar 24 Ağustos 2012 tarihinde dönemin başbakanını yani sayın Erdoğan'ı ziyaret ettim. Çözüm süreciyle ilgili attığı adımların yanlış olduğunu sorunu çözmek istiyorsanız size yol haritası vereceğiz dedik. Siz anlamazsınız dediler. 7 Haziran'da seçim oldu meydan meydan dolaştılar 400 milletvekili çıkmayınca bu toplumun önüne acıyı gözyaşını şantaj olarak koydular. Bu millet şantaja boyun eğmez.

''KANDIRILDIĞINI SÖYLEYEN BİR HÜKÜMET TÜRKİYE'Yİ YÖNETEMEZ''

Sıkıştıklarında bir tane suçlu buluyorlar. Sen hükümetsin eğer bir terör örgütü seni kandırıyorsa senin başbakanlık koltuğunda işin ne? 'Paralel bizi kandırdı.' Sen çocuk musun? Kandırıldığını söyleyen bir hükümet Türkiye'yi yönetemez. Dış politika... Suriye konusunda yanlış yapıyorsun dedim. Suriye'de artan kanın bedelleri ne olacak? Dış politika milli olmak zorundadır. Dış politikada hükümetin yaptığı bir hatanın faturasını bütün millet çeker. 2 milyon 225 bin Suriyeli kardeşimiz var. Ne olacak bu insanlar? Esad bizi kandırdır diyorlar sen çocuk musun Esad seni kandırsın? Kandırılacaksan senin o koltuklarda ne işin var? Bu seçimlerde sizden tek isteğim var düşünerek sandığa gidin. Davulla zurnayla değil... Futbol kulübü gibi parti tutmaktan vazgeçelim. Hangi parti vatandaşın soyulmasına engel oluyorsa hangi parti adaletten yanaysa o partiye gidin oy verin.

''ENSESİ KALININ ÇOCUĞU YOK''

Şehidimiz olduğu için Tokat'taki mitingi iptal ettik.  Bize yakışmaz dedik şehit varken miting yapmak. Şehit cenazelerine giden gazilerle en çok beraber olan genel başkanım. CHP'nin iktidarında bütün gazilerimiz ve şehit yakınları bir milletvekili hangi sağlık haklarından yararlanıyorlarsa onlar da yararlanacaklar. Hangi şehit cenazesine katıldıysam bu ülkenin gariban aileleri fakir ailelerin çocukları. Ensesi kalının çocuğu yok. Acı bana sefalet ona böyle bir düzenin olmaması lazım.

''BU SEÇİMLERDE BÜTÜN UMUDUM KADINLARDA''

Türkiye'yi bugün içinde bulunduğu krizden kim çıkarır? 13 yıldır yetki verdi bu millet. Amasya'nın çevre yolunu bile bitiremediler. Biz yol yaptık diyorlar. Bana dünyada yol yapmayan bir iktidar gösterin. Köprü yapmayan hükümet mi var dünyada? Milyonlarca çocuğumuz işsiz sen bunlara iş buldun mu? 800 bin taşeron işçisi bunlara kadro verdin mi? Anneler özellikle sizlere sesleniyorum bu seçimlerde bütün umudum kadınlarda. Erkekler hava güzelse arkadaşlar kahvede bekliyor okey oynayacağız deyip kaçabilirler izin vermeyin alın eşinizi doğru sandığa götürün oylarını kullansınlar.''

Sayfa Yükleniyor...