Futbolda FETÖ operasyonu (Arif Erdem ve Uğur Tütüneker'e gözaltı kararı)

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasında Galatasaraylı üç eski futbolcu Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında gözaltı kararı verildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.08.2016 - 16:26 | Son Güncelleme : 24.08.2016 - 16:57

Futbolda FETÖ operasyonu (Arif Erdem ve Uğur Tütüneker'e gözaltı kararı)

Fethullahçı Terör Örgütü'nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturmada yeni gözaltı kararları alındı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından FETÖ/PDY'nin "futbol yapılanmasına" ilişkin, daha önce Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür hakkında yakalama kararı çıkarılan soruşturma kapsamında, Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz ile ilgili medyada yer alan haberler ihbar sayıldı. Soruşturma dosyasına, Erdem, Tütüneker ve Demiriz hakkındaki iddialara ilişkin bilgi ve belgeler eklendi. 

Soruşturma çerçevesinde üç futbolcu hakkında da "FETÖ üyesi oldukları" gerekçesiyle gözaltı kararı alındı.

DEMİRİZ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Savcılığın talimatıyla harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakalamak için adreslerine gitti. Polis, İsmail Demiriz'i Büyükçekmece'deki evinde gözaltına alırken, Tütüneker ile Erdem bulunamadı.

ERDEM VE TÜTÜNEKER TEMMUZ'DA GİTMİŞLER

Şüphelilerden Uğur Tütüneker'in 7 Temmuz'da Atatürk Havalimanı'ndan, Arif Erdem'in ise 23 Temmuz'da İpsala Sınır Kapısından yurt dışına gittikleri tespit edildi. Demiriz'in Büyükçekmece, Erdem'in Zeytinburnu ve Tütüneker'in de Beşiktaş'taki evlerinde arama yapıldığı öğrenildi.

HAKAN ŞÜKÜR HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKMIŞTI

Aynı soruşturma kapsamında eski milletvekili ve eski Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür hakkında da 16 Ağustos'ta yakalama kararı çıkarılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...