NTV

G Plus’ta ofisler satışa çıktı

Türkiye

Mar Yapı tarafından Güneşli’de hayata geçirilen G Plus projesinin ilk etabında yer alan ofisler satışa çıkarıldı. Konut, ofis ve mağazalardan oluşan karma bir proje olan G Plus ilk etabında 40 mağaza ve 3.900 metrekare planlanabilir ofis alanı bulunuyor.

Mar Yapı tarafından Güneşli’de inşa edilen G Plus projesinin ilk etabında yer alan ofisler satışa çıktı. Ticari ünitelerin de kiralanmasına başlandı.

Toplamda 32 bin metrekare üzerinde 3 etaptan oluşan karma bir proje olarak tasarlanan G Plus’ın ilk etabında 254 konut, 40 mağaza ve 3.900 metrekare planlanabilir ofis alanı bulunuyor.

Ocak ayı itibariyle ilk etapta yer alan konutların satışının tamamlandığı projede metrekaresi 5000TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkan ofislerin büyüklükleri 77 – 146 m2 aralığında değişiyor. Ticari üniteler ise 33 – 704 m2 büyüklüğe sahip. Stüdyo, 1 + 1, 2+1, ve dubleks seçeneklerinin yer aldığı ve inşaatın yüzde %90’ının tamamlandığı G Plus ilk etapta anahtar teslimlerin Aralık 2012’de yapılması planlanıyor.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, İstanbul’un yeni Maslak’ı olarak görülen Güneşli’nin hızla geliştiğini kaydederek “Satışı tamamlanan ilk etaptaki konutlar yüzde 42 prim yaptı. Konutlarda olduğu gibi ticari ünitelerin de prim potansiyeli yüksek” dedi. 

G Plus projesinin ilk etabında 450 araçlık kapalı, 60 araçlık açık olmak üzere toplamda 510 araçlık otopark kapasitesi, yüzme havuzu, Fin hamamı, squash, fitness, spa, sauna ve masaj odalarıyla farklı fonksiyonlar içeren sağlık kulüpleri ve 'kolaylık merkezi' bulunuyor. 

İnşaatına ve satışına Mart 2012 tarihinde başlanan G Plus projesinin ikinci etabında ise Divan Grubu’nun işleteceği 282 daireli Divan Residence at G Plus ile 140 odalı bir otel ve bir alışveriş arkadı yer alıyor.