Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Hendek ilçesindeki kabri başında düzenlenen törene, eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan Çalışkan, yakınları ile Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı, askeri erkan, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, Okkan'ın öz geçmişi okundu.

Vali Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Okkan ile çalışma fırsatı bulamadıklarını ancak gerçekleştirdiği uygulamaların tüm Türkiye'de örnek teşkil ettiğini belirtti.

Balkanlıoğlu, “Bu vatan evladının zamansız kaybedilmesi bizi çok üzdü. Allah ailesine sabır versin. Bu memlekette başka analar ağlamasın inşallah" dedi.

Okkan'ın, teşkilatın yetiştirdiği en değerli isimlerden olduğunu anlatan Eski Emniyet Müdürleri Derneği Başkanı İsmail Çalışkan da "Liderlikle bir sonraki kardeşlerine daima örnek olmuştur. Bütün teşkilatımız bizler ve bizden sonrakiler onun çalıştığı gibi çalışmaya gayret ediyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum" diye konuştu.

Hendek Belediye Başkan Vekili Ahmet Kavakçı ise başta Okkan olmak üzere tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Şiirlerin seslendirildiği törende, Okkan için mezarı başında Kur'an-ı Kerim okunarak, dua edildi. Bu sırada şehidin ablası Sebahat Arslan'ın gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Duanın ardından ailesi ve protokol üyeleri, Okkan'ın mezarına karanfil bıraktı.