Galata Moda tasarımcılarının ürünleri hakkındaki yorumları

Moda Tasarımcılar Derneği'nin aktivitesi Galata Moda, Galata’daki yerinde 9-13 Aralık arasında tezgah açıyor.  Moda tasarımcıları, Galata Moda'da satılacak ürünlerini NTVMSNBC için değerlendirdi.

09.12.2009 - 13:26

Galata Moda tasarımcılarının ürünleri hakkındaki yorumları

Galata Moda'ya katılacak tasarımcılar festival için hazırladıkları özel ürünleri NTVMSNBC'ye anlattılar.

Bahar Korçan: "Her Galata Moda’da belirli adetlerde özel bir koleksiyon üretiyorum. Kılık kıyafetin yanında aksesuar, battaniye, bebek, bohça gibi ürünlerde var.

Gül Ağış: "Galata Moda için yaptığım ürünler genelde örme ağırlıklı, genç ve eğlenceli bir koleksiyon."

Hakan Yıldırım: "Galata Moda’da beğeniye sunacağımız ürünlerimiz; Triko elbiseler, triko bluzlar, jarse elbiseler ve jarse bluzlar."

Aslı Güler: "2009-2010 sonbahar-kış koleksiyonumda yer alan örme elbise ve bluz koleksiyonumu Galata Moda’da satışa sunacağım."

Bihter Aida Pekin: "Özellikle Galata Moda için hazırladığım yün şallar, laptop çantaları, ahşaptan hazırladığım yeni koleksiyon."

Mehtap Elaidi: "Galata Moda’ya özel üst gruptan oluşan bir koleksiyon hazırladık gene Elaidi’nin klasikleşmiş kup çalışmaları ve detaylarıyla."

Müge Ersin: "Özellikle yılbaşı yaklaştığından yılbaşına özel partilerde giyilebilecek elbise pantalon ceket ve üstler yaptık."

Nazlı Çetiner: "Galata Moda'ya özel Galata Kulesi desenli kazaklar yaptım."

Rana ve Berna Canok: "2010-2011 sonbahar -kış koleksiyonlarını moda severler ile buluşturacak olan RB CANOK markası, ürünlerini yeni aksesuarları ile birlikte kombinleyerek sunmaya hazırlanıyor. Siyah ve bulut grisi tonların yanısıra toz pembe, bej ve karamel renklerin ağırlıkta kullanıldığı tasarımlar, ipek ve şifon elbiseler, asimetrik kollardan oluşan bluzlar, tunikler ve deri ceketler ile ön plana çıkıyor."

Simay Bülbül: "Galata Moda’ya özel olarak pançolar keçeden ceketler deri kemerler ve takılar hazırladık."

Yasemin Özeri: "Galata moda için yamalı taytlar, asimetrik kesim hırkalar, maskülen pantalonlar, farklı kuplarda tshirtler, bir de atkılar yaptım."

Zeynep Erdoğan: "Özellikle yılbaşı temalı saç ve boyun aksesuarları, gece elbiseleri ve trikolar."

Çiğdem Akın: "İhtiyaçlarımız kısıtlı ve boşa harcanacak tek bir kuruş yok. Bu nedenle tasarımlarımı süresiz bir yatırım aracı olarak planladım. Bugünün ve yarının modasını yine en hakiki materyallerle, saf ipek, yün, pamuk, gerçek kürkler ile koleksiyonuma aldım, üstelik günümüzün şartlarının getirdiği en uygun fiyatlarla."

Öykü Thurston: "Galata Moda için ipek şifon ve doğal liflerin bir araya geldiği yumuşacık yün kazaklar hazırladım. Çok beğenilen ipek ve keçe karışımı şallarımdan yine var. Ayrıca elbise, ceket ve gömleklerden oluşan bir koleksiyon hazırladım."

Özlem Ahıakın: "Yılbaşına da denk geldigi için bu seneki Galata Moda yılbaşına özel kıyafetlerim mevcut olucak. Onun dışında gündüzden geceye de taşınabilicek elbiseler, tulumlar ve üstler mevcut."

Ümit Aybek: "Galata Moda festivali için standımda doğanın mucizeleri, evren, karma ve gökyüzü koleksiyonlarımı sunacağım."

Özlem Süer: "Galata Moda için bu defa da farklı ürün gruplarından oluşan bir stand hazırladık. Özlem Süer markasının günlük hayat için geliştirilmiş modellerine ağirlik verdik. Farklı bağlama teknikleri ile birden fazla şekilde giyilebilecek çok amaçlı üstler, ofis hayatını stilinizle daha keyifli hale getirmenize yardımcı olacak gömlek çeşitleri ve pantolonlar, tuniklerle rahatça birleştirebileceğiniz leggingler, örme materyalden dekoratif detaylı üstler, yılbaşı - kokteyl gibi okazyonlarınızda tercih edebileceğiniz geceye yönelik kostümler. Ayrıca bu kıyafetleri tamamlayan ya da bağımsız olarak da her daim kullanabileceğiniz aksesuarlar da yine Galata Moda için özel olarak hazırlandı."

9-13 Aralık tarihlerinde gerçekleştirecek festivalde, 27 tasarımcı Galata’ya özel fiyatlarla standlarda yer alırken, Twist markası da ilk kez festivale katılacak.

Festivalde yer alacak tasarımcılar şöyle:
Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Hakan Yıldırım, Özlem Süer, Mehtap Elaidi, Cem Lokmanhekim, Gül Ağış, Gamze Saraçoğlu, Simay Bülbül, Bihter Aida Pekin, Özlem Kaya, Özgür Masur, Müge Ersin, Rana Canok, Berna Canok, Ayşe Deniz Yeğin, Çiğdem Akın, Öykü Thurston, Zeynep Erdoğan, Ümit Aybek, Aslı Güler, Nazlı Çetiner, Zeynep Tosun, Özlem Ahıakın, Beste Gürel, Yasemin Özeri, Zekiye Koçarslan.

Etkinliğin müzikleri Virgin Radio DJ'leri tarafından canlı olarak yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...