Galaxy Tab, iPad'e meydan okuyor

Samsung yeni tabletini tanıttı. Hızlı ve çok becerikli yeni tablet, PC özellikleriyle de iPad'e kafa tutuyor.

02.09.2010 - 12:35

Galaxy Tab, iPad'e meydan okuyor

Samsung, uzun süredir beklenen tablet bilgisayarını bugün tanıttı. Galaxy Tab adı verilen tablet, 7inç dokunmatik ekrana sahip ve Android işletim sistemi kullanıyor. Flash destekli tabletin iPad’in en güçlü rakipleri arasına yerleşmesi bekleniyor.


Samsung’un ilk tablet cihazı Galaxy Tab, yalnızca 380 gramlık ağırlığı sayesinde yüksek bir hareketlilik sağlıyor. Android 2.2 işletim sistemiyle çalışan cihaz Adobe Flash Player 10.1 ile web sayfalarındaki video içeriği sorunsuz görüntüleyebiliyor. Cihazdaki Cortex A8 1.0GHz işlemcinin de hız olarak tatmin edici olduğu yorumları yapılıyor.

Galaxy Tab’in optimize edilmiş kullanıcı arayüzüyle, e-mail, sesli ve görüntülü arama, SMS/MMS veya sosyal ağ işlevlerine hızla ulaşılıyor. Samsung’un e-okuyucu uygulaması Readers Hub, kullanıcılara dünya klasiklerinden en çok satan kitaplara kadar sınırsız bir dijital kitaplık olanağı sağlıyor. Readers Hub içeriğinde 1.8 milyonu ücretsiz olmak üzere 2.2 milyon kitap, 47 dilde 1600’den fazla gazete ve 20 dilde 2 bin 500’den fazla dergi bulunuyor. Aynı zamanda Samsung, film ve videolar dünyasının kapılarını açan “Media Hub” ve zengin müzik arşivine erişim sağlayan “Music Hub”’ı sunuyor.

Cihaz kablosuz bağlantı açısından eksiksiz; 3G HSUPA bağlantı, 802.11n Wi-Fi ve Bluetooth 3.0 özelliği sayesinde Samsung Galaxy Tab kullanıcıların mobil iletişimini geliştiriyor. Görüntülü konuşma ve push e-mail seçenekleri, Galaxy Tab’in 7 inç ekranında daha etkin ve rahat bir hale geliyor. İster Bluetooth® kulaklık ile ister Eller Serbest özelliğiyle kulaklığa ihtiyaç duymadan görüntülü görüşme yapılabiliyor.

Galaxy Tab’in ön yüzde bulunan kamerası 3G üzerinden yüz yüze görüşme olanağı tanırken, arka tarafındaki kamerası fotoğraf ve video kaydı yapmaya imkan sunuyor. Kullanıcılar, tek bir cihaz aracılığıyla görüntüleri düzenledikten sonra yükleyebiliyor ve paylaşabiliyor.

Micro SD bellek kartı yuvasına sahip Samsung Galaxy Tab, 16 ve 32GB olmak üzere iki dahili bellek kapasitesiyle geliyor. Cihazın Avrupa ve Kore pazarına Eylül ortasında, Amerika ve Asya pazarına ise Ekim ayında sunulması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...