İstanbul Blue Night Festivali kapsamında yarın akşam Tepebaşı'nda Türkiye'deki hayranlarıyla buluşacak olan Park Jae-Sang (PSY), kaldığı Pera Palas Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.

Türkiye'ye ve İstanbul'a ilk kez geldiğini belirten PSY, Türkiye ile Kore arasında kardeşlik bağlarının çok güçlü olduğunu vurguladı.

PSY, ''Youtube'daki müzik videomu en fazla izleyen ülkeler arasında Türkiye üçüncü sırada. Sıralamada, ABD, Tayland, Türkiye ilk üç sırada yer alırken, Kore dördüncü sırada'' diye konuştu.

Ülkesinde mutlu olduğunu dile getiren PSY, “Şarkıyı yaptığımda bu kadar ünlü olacağımı düşünmedim. Hala neden bu kadar ünlü olduğumun farkında değilim. Ünlü olmak için ekstra bir çaba göstermedim'' dedi.

Ünlü olmasının özel nedenini bilmediğini dile getiren PSY, bunun, dansındaki ''seksi'' hareketlerden kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

YENİ BİR GANGNAM MÜJDESİ
PSY, Nisan ayında yeni bir single çıkaracağını belirterek, ''Yeni bir Gangnam Style dansıyla karşınıza çıkabilirim'' diye konuştu.

“Gangnam Style''ın 6. albümünde yer aldığını ifade eden PSY, ''Gangnam Style çıkmadan önce 'Nasıl bir dans olabilir' diye tasarlarken, at şeklinde bir dansın eğlenceli olacağını düşündüm'' dedi.

PSY, sosyal medya sayesinde şarkının izlenme oranının ne kadar artabileceğinin ve yaygınlaşabileceğinin görüldüğünü belirtti.

‘ETRAFA ÇOK BAKMAYACAĞIM’
Ünlü şarkıcı, dün akşam havalimanından otele gelirken çok şaşırdığını ifade ederek, ''Havalimanından itibaren karşılaştığım yoğun ilgiden dolayı bu ülkede çok sevildiğimi anladım. Çok tanındığım için etrafa çok bakamayacağım. Otelde dinlenip, işimi yapıp, ülkeme dönmeyi planlıyorum'' şeklinde konuştu.

PSY, ''Harlem shake'' dansını deneyip denemediğine ilişkin bir soru üzerine, ''Herkesin günlük hayatında bu dansı yaptığını'' kaydetti.

TWEET MOLASI
Türkiye'de bildiği bir şarkıcı bulunmadığını kaydeden PSY, tweet atacağını ifade ederek, salondaki gazetecilerle fotoğrafını çekti.

FAHRİ HEMŞEHRİLİK
Güney Koreli şarkıcı, toplantının ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile görüştü.

Demircan, PSY'ye ''Fahri Hemşehrilik Beratı'', ''Beyoğlu'nun Tarihi Mekanları'' kitabı ve Galata Kulesi heykeli hediye etti.

PSY de Demircan'ın kızı Rana Demircan'a imza verdi.

FİJİ SUYU İSTEDİ
Otelde kral dairesinde kalan PSY, görevlilerden Fiji suyu istediğini belirten Pera Palas Oteli Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, “Türkiye'de bulunmayan bir su olduğu için başka bir marka önerdik, onu kabul etti. Meyve tabağı ve sebze tabağı istedi. Başka özel isteği olmadı. Bir de odaya girdiğinde bütün ışıkların açık olmasını talep etti'' diye konuştu.

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan PSY, İstanbul’da çektiği fotoğrafları paylaştı.

Bu arada; PSY, STAR televizyonunda yayımlanan ''Yetenek Sizsiniz'' programına katılacak.