Garajistanbul’da yeniden ‘Ashura’ kaynayacak

5. Sokak Tiyatrosu’nun geçen yıl Muharrem ayında sunduğu ve “Ötekiler için 12 Anadolu dilinde 25 göç şarkısından” oluşan “Ashura” adlı oyunu, bu yıl 29 Aralık'tan itibaren yeniden tiyatroseverlerle buluşacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.12.2008 - 19:36

Garajistanbul’da yeniden ‘Ashura’ kaynayacak

Garajistanbul’da 10 temsil olarak sunulacak oyunun sonunda, geçen yıl olduğu gibi izleyicilere sıcak aşure ikram edilecek.

İlk gösterimi 2004 yılında 14. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştirilen “Ashura”, 3 yıldır yurt dışında önemli festivallerde sunuldu ve seyirci ile eleştirmenler tarafından ilgiyle karşılandı.

Oyun, 2007 yılında Romeuropa Festivali’nde, hemen ardından da Bologna’da Cour di Turchia Festivali’nde sahnelendi.

Bu yıl “Turkey Now” etkinliği kapsamında Frankfurt’ta seyirciyle buluşan Ashura, önümüzdeki sezon için Avusturalya ve Kanada’nın da aralarında bulunduğu pek çok ülkeden davet aldı.

Konsept ve kurgusunu hazırlayan Mustafa Avkıran’ın aynı zamanda yönetmenliğini yaptığı, Övül Avkıran’ın da koreografisini hazırladığı oyunda, müzik düzenini İhsan Kılavuz, sema sunumundaki müzik düzenlemelerini Cumhur Bakışkan, sahne-kostüm tasarımını Ali Cem Köroğlu gerçekleştirdi.

Oyunun biletleri Biletix veya Garajistanbul gişelerinden edinilebilecek.

Tek perde olan 70 dakikalık oyun, 7 Ocak 2009’a kadar devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...