İstanbul Emniyeti, Etiler’de öldürülen Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İlişkili Haberler


Soruşturması kapsamında Cem Garipoğlu'nun ağabeyi Levent Garipoğlu, anneannesi Saadet Erol, dayısı Serhat Erol ve amcası Nizam Garipoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 kişi, bilgilerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne davet edildi.

Gayrettepe'deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde ifadeleri tamamlanlar teker teker emniyetten ayrıldı.

CEM'İN ANNEANNESİ: KEŞKE ÖLSEYDİ
Cem Garipoğlu’nun anneannesi Saadet Erol, emniyetten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Polisin kendisine Cem Garipoğlu’nu görüp görmediklerini sorduğunu belirten Erol, ''Ben torunumu görmedim. Nerede olduğunu da bilmiyorum'' dedi.

Kendisinin daha önce de ifade verdiğini, evlerinin arandığını ancak herhangi bir şey bulunamadığını anlatan Erol, ''Basın bu konuyu memleket meselesi haline getirdi. Her gün cinayet işleniyor. Bu çok korkunç bir şey ama basın bizi Abdullah Öcalan'dan daha kötü gösteriyor. Bizim acımız Münevver'in ailesinin acısından büyük. Kızım ifadelerinde, 'Cem böyle bir cinayeti işleyeceğine keşke ölseydi' dedi'' diye konuştu.

'BASIN KORKUTTU'
Anneanne Saadet Erol, ''Neden teslim olmuyor?'' sorusuna ''Onu basın korkuttu. Her gün televizyonlarda, gazetelerde gösteriyorsunuz. Korkmasaydı babasına kıyamazdı. Babası onun yüzünden şu anda cezaevinde. Ortaya çıkar teslim olurdu'' yanıtını verdi.

MÜNEVVER'İN KARDEŞİ: GETİRİP TESLİM ETSİNLER
Bu arada, Münevver Karabulut'un kardeşi Enver Karabulut ile dayısı Hasan Hüseyin Akdoğan, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Tekin Akdoğan ile görüştü.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Enver Karabulut, Emniyet Müdür Yardımcısı Akdoğan ile tanışmak amacıyla geldiklerini belirterek, ''Zanlı Cem Garipoğlu ailesi ifade verdikten sonra açıklamada bulunmuşlar. Yaşanan olayı her gün yaşanıyormuş gibi göstermişler. Öyleyse getirsinler teslim etsinler. Bu ülkede her gün birilerinin başı kesilmiyor'' diye konuştu.

Karabulut ayrıca, ''devletin kendilerine Münevver Karabulut'un katilini bulmak için namus sözü verdiğini'' ifade ederek, ''Biz onlara güveniyoruz. Ellerinden geleni yapıyorlar. Dün de emniyet müfettişleriyle görüştük. Aklımızdaki soru işaretlerini onlarla paylaştık'' şeklinde konuştu.

Polisin, zanlının ailesini sorgulamasıyla ilgili soru üzerine de Karabulut, ''Bunlar normal ama geç kalınmış şeyler'' diye konuştu.

Münevver Karabulut'un dayısı Hasan Hüseyin Akdoğan da ''zanlının anneannesinin yaptığı açıklamaları cahilliğine verdiklerini'' ifade ederek, ''Yaptıklarını haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Madem yaşanan olaylardan üzgünler, çocuğu getirip teslim etsinler'' dedi.