‘Garipoğlu yalnız değildi, cinayeti planladı’

Münevver Karabulut’un cesedinde farklı kişilere ait saç, tükürük ve deri örnekleri bulundu. Savcılık, Cem Garipoğlu'nun 3 arkadaşının kan ve doku örneklerinin alınarak, haklarında adli kontrol uygulanmasına karar verdi.

23.05.2009 - 20:15

‘Garipoğlu yalnız değildi, cinayeti planladı’

Beşiktaş'ta 3 martta çöp konteynerinde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un öldürülmesine ilişkin Adli Tıp Kurumu'ndan verilen raporda, başka kişilere ait doku ve tükürük örneklerinin ortaya çıkması üzerine, Cem Garipoğlu'nun 3 arkadaşının ikinci kez ifadelerine başvuruldu.

Savcılık, bu 3 kişilerin kan ve doku örneklerinin alınmasına, ayrıca her gün ikamet ettikleri yerdeki polis merkezine giderek adli kontrol defterine imza atmalarına karar verdi.

"3 KİŞİ DIŞINDA ŞÜPHELİ YOK"
Karabulut ailesinin avukatı Faruk Zorba, bu kişilerden alınacak örneklerin cesedin üzerinden çıkanlar ile karşılaştırılacağını söyledi.

Zorba, “Bulguların Münvver’e yakın çevresinden bulaşma ihtimali düşünüldüğü için bu insanların çoğunun kan örnekleri alınmadı. Yakın temas halinde olan tüm insanların örnekleri alınacak, şu an 3 kişi dışında şüpheli diyebileceğimiz kimse yok” dedi.

Zorba, “Herkes, cinayete baktığında ‘bir kişinin yapamayacağı’ düşüncesindeydi. Bizim elde ettiğimiz bir kısım delileler, bu şüpheyi daha da yoğunlaştırdı. Cinayet faili olarak düşündüğümüz kişi son derece soğukkanlı” şeklinde konuştu.

"İNCELEMELER DEVAM EDECEK"
Çoğunluğu göğüs bölgesinden olmak üzere 29 yerinden bıçaklanarak öldürülen Münevver Karabulut'un bakire olduğu, cinsel ilişkiye girmediği de tesbit edildi. Raporda Münevver Karabulut'un iç çamaşırında sperm izine rastlandığı da belirtiliyor.

Avukat Zorba, “Ne kadar bir sperm izi var, bu spermin miktarı nedir bunu bilemiyoruz. Onu tabii ki incelemeyi yapan Adli Tıp uzmanları biliyorlar. Şu anda tam bir bir Adli Tıp raporu yapıldı diyemeyiz, incelemeler devam edecek” diye konuştu.

"İÇKİ VE UYUŞTURUCU YOK"
Adli Tıp raporunun Münevver Karabulut'un olaydan önce içki içtiği, uyuşturucu kullandığı gibi iddiaları çürüttüğünü söyleyen Zorba, “Aileden kişiler, Cem’in o şekilde anlattığını söylediler. Bu iddiaları adli tıp raporu yalanladı. Yapılan incelemede Münevver’in kanında uyuşturucu madde veya alkol olmadığı tespit edildi” dedi.

Avukat Zorba, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun daha öncede Münevver Karabulut'u öldürmek için teşebbüste bulunduğunu da söyledi. Zorba, bunun da tanık ifadeleriyle sabit olduğunu dile getirdi.

"PLANLI BİR CİNAYET"
Zorba, “Bu dosyada benim kafamda en net gelişen şey, bu cinayetin planlı işlendiğidir. Çünkü en başta cinayetin hemen öncesinde testere alınıyor, bu failin daha önceden de teşebbüsünün olduğunu gösteriyor. Ancak bır kısım sebeplerle ertelemek durumunda kaldığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Karabulut ailesinin avukatı, Adli Tıp raporunu savcılığa ulaşmadan sızdıranlarla ilgili olarak da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Zorba, cinayetin ardından Garipoğlu'nun evine geç gidilmesine neden olanlar hakkında da yargıya başvurduklarını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...