Gaz bombası kangren yapabilir!

YSK’nın bağımsız adaylarla ilgili veto kararını protesto gösterileri sırasında ayağına gaz bombası isabet eden BDP Milletvekili Ayla Akat Ata, kangren olma tehlikesiyle karşı karşıya.

NTV Haber 08.05.2011 - 20:26

Gaz bombası kangren yapabilir!

BDP Milletvekili Ayla Akat Ata, Batman'da YSK'nın bağımsız adaylarla ilgili veto kararını protesto gösterileri sırasında yaralanmıştı.

Polisin attığı gaz bombasıyla ayağında yanık oluşan ve günlerdir yürüyemeyen Ata, kangren olma tehlikesi bulunduğunu açıkladı.

Olayın görüntülerini Başbakan ve Meclis Başkanı’na gönderen Ata, polisler hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Olayla ilgili, "Tam kitle dağılmışken birden gaz atmaya başladılar bir tane bacağıma geldi. Yere düştüm ve bir tane de başımın yanından geçti” şeklinde konuşan Ata, Batman'daki yanık tedavisinin ardından, durumunun ağırlaşması üzerine Dicle Üniversitesi’ne sevk edildi.

Bacağında kangren riski belirlendiğini söyleyen Ata, “Nekroz gelişmiş. Yaranın olduğu yerden aşağıya kadar morarma var. Eğer dikat etmezsek kangren olma riski bulunuyor. Doktorlar bir süre üzerine basmamamı söylediler” şeklinde konuştu.

Seçim çalışmalarına devam etmeyi düşündüğünü de belirten Ata, “Az bir süre kaldı ve zaten geç kaldık. Ama ne olursa olsun seçmeni arasına dönmeyi düşünüyorum. Tekerlekli sandalyede olsam da yine seçmenlerin yanına giderim” dedi.

Evinde dinlenmeye çekilen Ata, olaylarda kendisine gaz bombası atan polisler hakkında suç duyurusunda bulunurken, sağlık durumu salı günü yapılacak muayeneden sonra netlik kazanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...