Gazete dağıtıcısı öldürüldü

Kürtçe yayımlanan "Azadiya Welat" gazetesinin kentteki dağıtıcısı, motosikletli şüpheli tarafından tabancayla öldürüldü.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.10.2014 - 00:44

Gazete dağıtıcısı öldürüldü

Kürtçe yayımlanan "Azadiya Welat" gazetesinin kentteki dağıtıcısı, motosikletli şüpheli tarafından tabancayla öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde bisikletiyle gazete dağıtan Kadri Bağdu (46), motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Vücuduna isabet eden 4 kurşunla yaralanan Bağdu, kaldırıldığı özel bir hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bağdu'nun cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA
Adana Emniyet Müdürlüğü'nden olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Görgü tanıklarının beyanı doğrultunda olayı gerçekleştirdiği öğrenilen ancak açık kimliği henüz bilinmeyen motosikletli bir şahsın yakalanması ve olayın detayları ile açıklığa kavuşturulması amacıyla adli mercilerin talimatları doğrultusunda, Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı tüm birimler ile koordineli şekilde tahkikat yürütülmektedir.

Milli birlik ve kardeşlik sürecine yönelik olduğunu değerlendirdiğimiz bu menfur saldırının aydınlatılması için tüm ve imkan ve kabiliyetlerimiz seferber edilmiştir."

Bağdu'nun hayatını kaybettiği hastanenin önünde toplanan ve Mücahitler Caddesi'ni trafiğe kapatan bir grup, Valilik binasına yürümek istedi.

Polisin, yürüyüşe izin vermemesi üzerine Halkların Demokratik Partisi (HDP) genel merkez ve il yöneticilerinden oluşan heyet, Vali Mustafa Büyük ile görüştü.

Görüşmenin ardından grubun yanına dönen heyetteki HDP İl Başkanı Uğur Bayrak, "Görüşmede, bu olayla ilgili hassasiyetimizi, kaygılarımızı ve beklentilerimizi dile getirdik. Onlar da dikkate alacaklarını söyledi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...