Gazeteci Ali Tarakçı'ya silahlı saldırı

Gazeteci-yazar Ali Tarakçı, İstanbul Esenyurt'ta trafikte tartıştığı kişi tarafından bacağından vurularak yaralandı.

gazeteci-ali-tarakciya-trafik-tartismasinda-silahli-saldiri.jpg

Gazeteci-yazar Ali Tarakçı, trafikte tartıştığı kişi tarafından silahla yaralandı.

İstanbul Esenyurt Barbaros Hayrettinpaşa Mahallesi 1993. Cadde'de, çocuğunun da içinde bulunduğu otomobiliyle seyir halindeki Tarakçı, arkasından gelen başka bir aracın şoförüyle tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine aracından inen, kimliği henüz belirlenemeyen şüpheli, Tarakçı'ya silahla ateş etti.

Bacağından yaralanan Tarakçı, çevredeki vatandaşların yardımıyla özel bir hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, otomobiliyle kaçan şüphelinin bulunması için çalışma başlattı.

Tarakçı'nın hastanedeki tedavisi sürerken, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

ESKİ EŞİ VE İŞ ORTAĞINDAN AÇIKLAMA

Ali Tarakçı'nın eski eşi Aynur Cihan, gazetecilere açıklamada bulundu. Cihan, Tarakçı'nın sabah çocukları okula bırakmak için evden çıktığını belirterek, 2'sini okullarına bıraktıktan sonra 3. çocuğuyla trafikte devam ederken, arkadan bir otomobilin yavaşça aracına çarptığını söyledi.

Tarakçı'nın eski eşi Aynur Cihan (sağda) ile iş ortağı Mehmet Mert (solda)
Tarakçı'nın eski eşi Aynur Cihan (sağda) ile iş ortağı Mehmet Mert (solda)

Tarakçı'nın arabaya bakmak için aşağıya indiğini anlatan Cihan, "Bakıyor arabada bir şey yok. İki kişi araçtan çıkarak ayaklarına ateş açıyor. Tabi kasıtlı olarak yapılmış bir olay. Trafikle ilgili bir durum yok. İşte arabadan indirmek için... Çünkü arabanın içerisinde küçük bir çocuk var. 3 kurşun ayağına isabet ediyor. 2'si ayağından çıkarken, bir tanesi sağ bilekte kalıyor. Şu anda doktorlar bekliyorlar Acil Serviste. Sağlık açısından tabi ki iyi, ama, 3 yaşındaki çocuğumun yanında yapılması tabi ki kaygı yarattı. Çocuğum gergindi. Ben de öğrenir öğrenmez hemen gidip çocuğumu teslim aldım. Oradaki esnaflar almışlar. Ali Bey'i de hastaneye kaldırmışlar" diye konuştu.

Tarakçı'nın iş ortağı Mehmet Mert ise, "Ali'nin ve benim gazetenin son günlerde yazdıklarımıza bakmak lazım. Bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü, arkasından biri çarpıyor. Arabadan inenler, ayağına 3-4 sefer sıkıp kaçıyorlar. Türkiye'de doğruları, gerçekleri yazanların maalesef hali bu. Ama biz yazmaya çizmeye, gerçeklerden, meslekten ödün vermemeye devam edeceğiz. Doğruları insanlara anlatmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...