Gazeteci Latif Erdoğan saldırıya uğradı

MHP'li Meral Akşener'le ilgili 'kaset' iddiasında bulunan gazeteci Latif Erdoğan, bir televizyon programına katılmak için gittiği kanalın oto parkında saldırıya uğradığını söyledi.

ntv.com.tr 21.05.2015 - 06:04

Gazeteci Latif Erdoğan saldırıya uğradı

İSTANBUL - Gazeteci, yazar Latif Erdoğan, Beşiktaş'ta bir televizyon programına katılmak üzere geldiği binanın asansöründe iki gencin kendisine saldırdığını söyledi.

MHP'li Meral Akşener'le ilgili 'kaset' iddiasında bulunan isim olan Erdoğan, kanalın oto parkında saldırıya uğradığını belirterek, "Beklediğimiz bir şeydi ama bu kadar hafif atlatacağımıza ihtimal vermiyorduk" dedi.

Erdoğan yaşananları şöyle anlattı:

"Aşağıda asansörde iki genç geldi, 'Fotoğraf çektirebilir miyiz ' dediler. Ben de 'siz

Latif Erdoğan, MHP'li Meral Akşener'le ilgili 'kaset' iddiasında bulunmuş, ardından da 'paralel yapı' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturmada tanık sıfatıyla ifade vermişti

kimsiniz' diyeceğim sırada üzerime hücum ettiler. Kendimi korumak için eğildiğim. Anlımdan vurulunca yere düştüm. Ondan sonra üzerime hücum ettiler. Bir şeyler de bağırdılar ama anlayamadım ne dediklerini. Televizyonlarda yaptığımız konuşmalarda ve yazdığımız yazılarda hedef olduğumuz belli. Bu işi kimin organize ettiğini bilemeyiz."

"Hedef şaşırtmak için de yapılmış bir saldırı olabilir" diyen Erdoğan, hukuki sürecin başladığını, soruşturmanın takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...