Gazeteci yeleği giydi

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'ni üyelerini kabul eden 11. Cumhurbaşkanı Gül, kendisine hediye edilen gazeteci yeleğini giydi. Daha sonra fotoğraf makinesi ile heyet üyelerinin fotoğrafını çeken Gül, "Şimdi 'Yeni mesleğini buldu' derler" dedi.

Haberler 16.10.2014 - 13:49

Gazeteci yeleği giydi

Foto Muhabirleri Derneği'ni (TFMD)Başkanı Rıza Özel, Başkan Vekili Ümit Kozan, Yönetim Kurulu Üyeleri Arif Akdoğan, Yurttaş Tümer, Hamza Şahin, Öner Şan, Kadir Kemaloğlu ve Raşit Aydoğan'dan oluşan heyet, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

Gül, siyasi hayatında ve Cumhurbaşkanlığı döneminde kendisini yakından izleyen foto muhabirlerinin Türkiye'nin yakın tarihine kendisi ile birlikte tanıklık ettiğini söyledi.

2003 yılında Irak'ta barış için 5 ülkeye peş peşe yaptığı barış diplomasisini örnek gösteren Gül, "Hatırlıyorum bu gezide bazılarınız vardı. Buna benzer pek çok tarihi olayda hep sizlerle yan yanaydık. Sizlerle fotoğraf makinelerinizle bu önemli olayları aktardınız" dedi.

Foto muhabirlerinin tarihe o anı belgelediklerini vurgu yapan Gül, bu manada foto muhabirliğinin ve derneğin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

İstanbul'da öğrencilik yıllarında da fotoğrafla uğraştığını okuduğu üniversitede de fotoğrafçılık kulübü kurduğunu öğrenci evinin bir odasında siyah-beyaz filmleri banyo ettiğini hatırlatan Gül, "Benim ilgilendiğim dönemde daha zordu. Şimdi dijital daha kolay" dedi.

TFMD heyetinin kendisine hediye ettiği üzerinde adı yazan gazeteci yeleğini giydikten sonra fotoğraf makinesi ile heyet üyelerinin fotoğrafını çeken Gül, "Şimdi 'Yeni mesleğini buldu' derler" dedi.

TFMD heyeti ayrıca Gül'e Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül alan Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Aykut Ünlüpınar'ın Trabzon'da çektiği Karadeniz kadınlarıyla çay topladığı sırasındaki karesini hediye etti.

11. Cumhurbaşkanı Gül, bu fotoğrafını çok beğendiğini de dile getirdi.

Gül, dernek üyeleri ile “Modern çağın modası” diyerek selfie çektirdi.

Sayfa Yükleniyor...