Bahçeli: Gaziantep korkunç bir katliama sahne oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi twitter hesabından Gaziantep saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, "Gaziantep dün akşam korkunç bir katliama sahne oldu. MHP lideri partisinden bir grup milletvekilini Gaziantep'e gitmekle görevlendirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.08.2016 - 11:38 | Son Güncelleme : 21.08.2016 - 11:44

Bahçeli: Gaziantep korkunç bir katliama sahne oldu

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilen terör saldırısının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, twitter'dan açıklama yaptı. 

MHP lideri yaptığı açıklamasında, "Gaziantep dün akşam korkunç bir katliama sahne oldu... Kına gecesi için toplanan vatandaşlarımız canlı bomba dehşetiyle karşılaştılar..." ifadelerine yer verdi.

Açıklamasında birlik ve beraberlik mesajı veren Bahçeli, " terörizmin belini kıracaktır. Türkiye tek yürek, millet tek umuttur... Düğüne canlı bombayla saldıranların insan hayatına acımadan kast edenlerin heves ve hesapları milli birlik karşısında parçalanacaktır" dedi. Devlet Bahçeli, saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileğini dile getirdi.

MHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİ GAZİANTEP'E GİDİYOR

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, Bahçeli, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor ve Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu'ndan, terör saldırısının yaşandığı Gaziantep'e gitmelerini istedi. 

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın başkanlığındaki heyetin, bugün Gaziantep'e ulaşarak çeşitli incelemelerde bulunacağı kaydedildi.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YALÇIN'DAN AÇIKLAMA

Türkiye'nin birbirini takip eden, planlı ve maksatlı terör saldırılarıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Küresel güçler tarafından tezgahlanan terör saldırılarının hedefinde Türk milletinin birlik ve bütünlüğü, Türkiye'nin istikrarı vardır." değerlendirmesini yaptı.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısızlığa uğramasından sonra Türkiye'de terör eylemlerinin giderek tırmandığına dikkati çekti.

Terörün karanlık yüzünün dün akşam Gaziantep'te bir kez daha görüldüğünü ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Türkiye birbirini takip eden, planlı ve maksatlı terör saldırılarıyla karşı karşıyadır. Küresel güçler tarafından tezgahlanan terör saldırılarının hedefinde Türk milletinin birlik ve bütünlüğü, Türkiye'nin istikrarı vardır. Gaziantep'teki serseri terör eylemi, Türkiye'yi hizaya getiremeyeceğini anlayan küresel güçlerin, taşeronlarını ümitsizce, fütursuzca milletimizin üzerine gönderdiğinin işaretidir. Milletimizin ortak sevincini ve mutluluğunu paylaştığı geleneksel bir törende bile bomba patlatacak kadar gözü dönmüş, insanlıktan çıkmış hainler amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de Gaziantep halkı başta olmak üzere bütün Türk milleti, birlik ve bütünlüğüne yönelen bu saldırıları 'milli mutabakat'tan hasıl olan ortak akılla savuşturacak, bekasına yönelen tehdidi dize getirecektir."

Milli Mücadele döneminde milletin, ortak aklın "üst akıl"dan daima üstün olduğunu dosta düşmana ispat ettiğini vurgulayan Yalçın, "Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyetine nasıl düşkün olduğunu Kurtuluş Savaşı yıllarında gösteren ve bu uğurda nice evlatlarını şehit vererek gazilik unvanını alan güzide kentimizde meydana gelen menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Gaziantep'te yaşanan saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kederli ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...