Gaziantepli tekstilci Ahmet Şireci kaçırıldı

Gaziantep’te tekstil fabrikası bulunan Ahmet Şireci’nin kimliği belirsiz kişiler tarafından otomobilinden indirilerek kaçırıldığı iddia edildi.

28.11.2013 - 16:01

Gaziantepli tekstilci Ahmet Şireci kaçırıldı

Şireci Tekstil’in kurucusu ve sahibi olan sanayici Ahmet Şireci'nin, dün gece geç saatlerde yanında bulunan bir fabrika çalışanıyla otomobiliyle kent merkezine gelirken, Zeytinli Mahallesi’ndeki çevre yolunda önü bir otomobil tarafından kesildi.

İddiaya göre, Şireci otomobiliyle aniden önüne kıran araca çarptı. 2 kişi, Ahmet Şireci’yi otomobilden indirerek kendi araçlarına bindirdi ve hızla uzaklaştı.

Şireci’nin kaçırıldığı sırada otomobilde bulunan ismi öğrenilemeyen fabrika çalışanı durumu telefonla polise bildirdi. Aynı kişi daha sonra Şireci’nin yakınlarından yardım istedi.

İhbara gelen polisler, otomobilde inceleme yapıp görgü tanığı fabrika çalışanının ifadesine başvurdu. Sanayicinin kaçırıldığını öğrenen yakınları da geldiği olay yerinde bilgi almaya çalışıp, gazetecilerin görüntü almalarına engel oldu.

Halen izine rastlanmayan Şireci’nin kullandığı cep telefonlarının kapalı olduğu öğrenilirken, polisler kaçırılma ihtimali bulunan güzergahlar üzerindeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Polis kaçırıldığı ileri sürülen Şireci’nin yakın çevresi ile iş ilişkisi içerisinde olduğu kişilerin de bilgisine başvurmaya başladı. Şu ana kadar Şireci veya kaçırdığı iddia eden kişilerin sanayicinin yakınlarıyla iletişim kurmadığı da bildirildi.

ŞİRKETİ İSO 500 LİSTESİNDE
Bu arada kaçırıldığı öne sürülen işadamının bir şirketi, geçen yıl İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yayımlanan "Türkiye'nin 500 Büyük Kuruluşu" listesinde yer almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...