Gaziantep’te 370 kilo kaçak bufalo eti yakalandı

Gaziantep’te Hindistan'dan kaçak olarak getirildiği belirlenen 370 kilo bufalo eti ile 160 kilo kokmuş tavuk eti ve 1600 adet son kullanma tarihi geçmiş gıda ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 08.02.2010 - 15:29

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yaptığı basın toplantısında bugüne kadar toplam 781 kilo kokmuş tavuk ciğeri, bin 142 kilo kokmuş et, 5 bin 373 kilo son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesi, 2 bin 800 kilo koyun ve keçi kulağı, Hindistan'dan kaçak yollarla getirilen 370 kilo bufalo eti ele geçirildiğini belirtti.

Zabıta ekiplerinin iki gün önce yaptıkları operasyonda ise 160 kilo kokmuş tavuk eti ve bin 600 adet son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesinin ele geçirildiğini ifade eden Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

''Kokmuş et satan işyerleri için açık ve net bir mesaj vermek istiyorum. Halkımızın sağlığını bozacak, hayatını tehlikeye atacak ürünler satan işyeri sahiplerini uyarıyorum. Zabıta denetimlerimiz artarak devam edecek, bu tür işyerleriyle mücadelemiz sürecek.

Halkın sağlığıyla oynatmayacağız. 160 kilo kokmuş tavuk eti ele geçirdiğimiz işyeri, zabıta ekiplerimiz tarafından kapatılmıştır. Ayrıca, Cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulunduk. Yasal işlemler devam edecek. Halkın sağlığıyla kesinlikle oynatmayacağız.''

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tahmazoğlu, bu tür iş yeri sahiplerinin gerekli yargılamalar yapıldıktan sonra 1 ile 3 yıl arasında hapis cezası aldığını, esnafın bu konuya duyarlılık göstermelerini istediklerini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...